REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Rinkimai 20232023 m. Kovo 1 d. 13:05

Išankstinis balsavimas: Kauno rajone pirmą dieną balsavo beveik 900 rinkėjų

Kaunas

Etaplius.LTŠaltinis: Kauno rajono savivaldybė


260408

Vakar savivaldybėse prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose, kuris vyks iki kovo 2 d.

Pirmąją balsavimo dieną Kauno rajono savivaldybėje savo balsą atidavė beveik 900 rinkėjų iš visos Lietuvos.

„Gyventojų aktyvumas pirmą dieną nustebino – dažniausiai rinkėjų eilės būna paskutinę išankstinio balsavimo dieną. Vakar balsavo 887 gyventojai: 225 iš Kauno rajono, 494 – Kauno miesto, 168 – iš kitų šalies savivaldybių“, – vardijo Kauno rajono savivaldybės rinkimų komisijos Nr.16 pirmininkė Rūta Svečiulienė.

Rinkėjų aktyvumas išankstiniame balsavime kiek didesnis nei praėjusiuose savivaldos rinkimuose – tuomet pirmą dieną balsavo apie 700 gyventojų.

Pirmininkė užsiminė, kad šiųmetiniuose rinkimuose itin aktyvus jaunimas. „Kaune yra daug aukštųjų mokyklų, tad studentai stengiasi pasinaudoti galimybe prabalsuoti iš anksto. Vakar daugiausiai žmonių atėjo per pietus ir vakare, tad raginame rinkėjus pasirinkti tokį laiką, kad nereikėtų laukti eilėse. Balsavimas vyks nuo 7 iki 20 val.“, – pasakojo R. Svečiulienė.

Rinkimų komisijos pirmininkė priminė, kad šiandien ir rytoj vyks balsavimas Kauno rajone veikiančiuose globos ar senelių namuose, ligoninėse, reabilitacijos centruose. Pakaunėje tokių specialių punktų yra 20 ir juose balsuos 400 rinkėjų. Kovo 3-4 dienomis vyks balsavimas namuose.

R.Svečiulienė paragino rinkėjus aktyviai balsuoti ir priminė, kad ateinant į rinkimų punktą tereikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Išankstinis balsavimas vyks vasario 28 d. - kovo 2 d. nuo 7.00 val. iki 20.00 val., Kauno rajono savivaldybės (Savanorių pr. 371) pastate, Tarybos salėje (įėjimas nuo P. Lukšio g.).

Sekmadienį (kovo 5 d.), rinkimų dieną, bus galima balsuoti tik savo rinkimų apygardos apylinkėse.REDAKCIJA REKOMENDUOJA