Veidai | 7 MIN.

Iš vir­tua­lios rea­ly­bės – į Eu­ro­pą

Monika Šlekonytė
2021 m. rugpjūčio 8 d. 14:22
rtk00271.JPG

Vir­tua­lios rea­ly­bės kū­rė­jas Mar­ty­nas Bu­jaus­kas, rugp­jū­čio 2 d. mo­to­cik­lu pa­ju­dė­jo į, kaip pa­ts sa­ko, įdo­miau­sią gy­ve­ni­mo ke­lio­nę. Prieš akis lau­kia mė­nuo pen­kio­se Eu­ro­pos ša­ly­se. Tie­sa, ne vien pra­mo­go­mis jo ke­lio­nė kve­pia – bus ir dar­bo. Nors pa­no­ra­mi­nį fil­ma­vi­mą, fo­tog­ra­fa­vi­mą la­biau va­di­na ho­biu. Kaip be­bū­tų – Mar­ty­nas net tris kar­tus bu­vo no­mi­nuo­tas vers­lo ir pa­sie­ki­mų pa­ro­do­se, o jo vir­tua­lios rea­ly­bės kam­ba­rys šiau­lie­čiams lei­džia kaip rei­kiant iš­si­dūk­ti, klai­džio­jant po vir­tua­lią erd­vę.
 

Važiuojant motociklu, vėjas išpučia blogybes

„Laukia viena įdomiausių mano gyvenime kelionių, kai du mėgstamus pomėgius sujungsiu į vieną: keliausiu motociklu ir kursiu 360 laipsnių kampu turinį. Tai darbovietės projektas“, – džiaugiasi Martynas. Planuojama, kad per rugpjūtį vyras aplankys Vokietiją, Daniją, Olandiją, Belgiją ir Prancūziją. Jis nekantrauja pabendrauti su vietiniais gyventojais, iš arčiau pamatyti jų kultūrą.

Dar smagiau, kad vyks motociklu, nes tai jo aistra nuo vaikystės. „Būdamas vaiku, atsisukdavau į tą pusę, kur jau buvo galima girdėti, jog važiuoja motociklas. Žinojau, kad kai tik bus galimybė – važinėsiu“, – pirmuosius įspūdžius, susijusius su motociklais, mena pašnekovas. Beje, kitaip, ko gero, negalėjo būti: šia dvirate transporto priemone jaunystėje yra važinėjęs jo senelis, tėtis ir net mama. Pirmąkart tą laisvės pojūtį berniukas pajuto vežiojamas tėčio, vėliau gaudavo pavairuoti kiemo draugų motociklų. Kol Martynas neturėjo naujesnio ir patikimesnio motociklo, tol niekur toli nevažiuodavo – tėvai neleisdavo, sakydavo, jog toli teks stumtis…

„Mokslų baigimo proga pasidovanojau sau motociklą, su kuriuo daugiau ir toliau pradėjau važinėti. Iš pradžių po vietines apylinkes, rajonus, vėliau – apskritis, taip palaipsniui darėsi ankšta, pradėjau planuotis keliones rečiau, bet ilgesnėmis distancijomis. Įsimintiniausia yra 1 600 km kelionė per 24 val. Ji buvo fiksuojama ir po jos gaunamas „irno butt“ („geležinės subinės“) statusas“, – pasakoja Martynas.

Pašnekovas teigia dažnai sulaukiantis klausimo, kas yra virtuali realybė, į kurį atsakyti sunku, bet nusijuokia, kad dar sunkiau nusakyti, kuo jį žavi motociklai: „Esu važiavęs 300 km/val. greičiu. Ir supratau, kad tai ne man. Man patinka low ride (liet. lėtas važiavimas) stiliumi, tada mėgaujuosi gamta. Jausmą tikrai sunku apsakyti, bet man važiuoti motociklu yra kažkas daugiau, nei tik važiuoti ant dviejų ratų.“ Atsakymą papildytų, ko gero, Martyno draugai ir pažįstami. „Aplinkiniai sako, kad kai aš pavažinėju, tampu daug geresnis. Aš ir pats tai jaučiu, matyt, vėjas visas blogybes išpučia“, – nusišypso.

Neišmėginsi – nesuprasi

Bet grįžkime prie virtualios realybės, juk jei ne ji, jei ne įgyti kūrimo ir filmavimo įgūdžiai, ši kelionė gal būtų likusi tik Martyno norų sąraše. Be abejo, jaunimas nesunkiai suvokia, kas yra virtuali realybė, bet vyresnieji į šį terminą žiūri įtariai prisimerkę. Martynas pats tikina vis ieškantis atsakymo į šį klausimą: „Atrodo, kad viskas aišku, bet iš tikrųjų – kas yra virtuali realybė? Ieškodamas to tikro ir paprastai visiems suprantamo atsakymo, klientų prašydavau apibūdinti savo patirtį virtualioje erdvėje. Visų atsakymas visuomet būna vienas ir tas pats: norint suprasti virtualią realybę, ją reikia išmėginti.“

Pats Martynas pirmąsyk į virtualią realybę nusikėlė 2015-aisiais, užsidėjęs virtualios realybės akinių prototipą vienoje konferencijoje. Patirtis buvo įdomi, tačiau ne vien jo asmeninės emocijos nustebino ir privertė susimąstyti: „Labiausiai sudomino kitų asmenų emocijos. Negalėjau patikėti, kaip skirtingai pasireiškia emocijos, žmonių šypsenos ir geros emocijos.“

Jau po metų virtualios realybės akiniai tapo prieinami, o toje erdvėje atsirado galimybių ne tik apsidairyti, bet ir vaikščioti, atlikti veiksmų. Ši galimybė vyrą sudomino. Regis, to pakako užsimegzti minčiai įkurti vietą, kur žmonės galėtų ateiti ir išmėginti virtualios realybės siūlomas pramogas. „2016 metais nieko nelaukęs atidariau pirmąjį virtualios realybės pramogų kambarį Lietuvoje. Prisiminus dabar, ima juokas, nes nieko panašaus gyvenime nedaręs jį įkūriau. Taip, kaip pats supratau arba kaip man atrodė, kad turėtų būti, nes nebuvo, pas ką nuvažiuoti ir pažiūrėti, kaip tai daroma“, – pasakoja pašnekovas.

Idėja smagi, bet žinių žmonėms trūko, jie turėjo nemažai baimių, jautėsi nejaukiai. Žinoma, reikėjo laiko. Stimulą apsilankyti klientams davė ir 2016-ųjų Šiaulių verslo ir pasiekimų paroda. Joje Martynas virtualias pramogas pristatė visuomenei, o komisija virtualios realybės kambarį nominavo kaip geriausią 2016 metų paslaugą.

Google Maps Street View“ fotografas

Vėliau Martynas dar rimčiau pasinėrė į virtualios realybės kūrimą, norėjo išbandyti jos galimybes. Taip „prisikasė“ iki „Google“ komandos.

„Pamaniau, kad būtų šaunu, jei galėčiau į virtualią erdvę perkelti tai, kas yra aplink mus, tokios galimybės padėtų pateikti turinį, į kurį galima pasinerti iš bet kokio pasaulio karšto. Domėjausi, kokiais būdais tai galima atlikti. Besidomint supratau, kad tuo pačiu principu paremtas „Google Maps Street View“ turinys. Pasigilinus dar daugiau, atradau, kad „Google“ duoda visas galimybes kurti jiems reikalingą turinį ir jį teikti „Google Maps“ platformoje. Pateikus „Google“ atliktų darbų pavyzdžius, kurie atitinka jų nustatytas taisykles, „Google“ suteikia išskirtinį patikimo fotografo ženklelį, kuris įrodo, kad atliekami fotografo darbai atitinka visas taisykles ir užtikrina aukštus „Google Maps Street View“ fotografo reikalavimus“, – kaip pavyko prisijungti prie „Google“ projekto, prisimena vyras.

Savo nuostabai, naują paslaugą darsyk pristatęs verslo ir pasiekimų parodoje, tik jau 2017 m., jis buvo antrąkart nominuotas už geriausią metų paslaugą. „Pats negalėjau patikėti, kad antrus metus iš eilės mano turinys ir teikiamos paslaugos sulauks tokio komisijos įvertinimo. Jei neklystu, šiai parodai jau daugiau kaip 100 metų, surengtų parodų skaičius siekia 50. Nesu tikras, bet, ko gero, esu pirmas žmogus šios parodos istorijoje, kuris nominuotas du kartus iš eilės, – šypsosi Martynas ir priduria: – Keisčiausia tai, kad mano išsilavinimas toli gražu neturi nieko bendro su fotografija ar informacinėmis technologijomis. Tai labiau mano hobis, kuris leidžia mėgautis tuo, ką darau.“

Po dvejų metų toje pačioje parodoje Martynas ir vėl džiūgavo dėl patirtos sėkmės. Trečiąkart jis pristatė interaktyvų suvenyrą kubą ir pelnė geriausio 2019 metų gaminio nominaciją. Kuo jis ypatingas? „Žmonės, turėdami kubą, gali apsidairyti po įvairius Lietuvoje esančius taškus. Apžiūrėti trimatį Lietuvos herbą Vytį“, – aiškina pašnekovas, norėjęs sukurti kažką unikalaus.

Anot Martyno, projektas, kuriuo jis labai tikėjo, turėjo prasmę. „Labai norėjau spėti padaryti iki Lietuvos šimtmečio ir pavadinti LT1010, bet, deja, nepavyko. Projektas pristatytas 2019 metais. Pavadinimas LT1010, nes 2019 metais buvo 1010 metų, kai buvo pirmą kartą paminėtas Lietuvos vardas, – kalba pašnekovas. – Nemeluosiu – labai tikėjau šiuo projektu ir laikiau sukryžiavęs pirštus su viltimi, kad parodos komisija neliks nepastebėjusi įdėto darbo. Žinoma, per tą visą laiką vienas nebūčiau visko padaręs, džiaugiuosi, kad su manimi buvo geri draugai ir kolektyvas, kuris dirbo kartu ir tikėjo. Teko dirbti ir naktimis, bet, kaip matome, rezultatas kalba pats už save.“

Platusis virtualios realybės pasaulis

Užėję į Martyno įkurtą virtualios realybės kambarį Šiauliuose „EnterVR“, galite susipažinti ir išmėginti virtualios realybės turinį, praleisti laisvalaikį, išbandyti naujausiomis technologijomis paremtas pramogas. Jame populiaru atšvęsti gimtadienius ir kitas šventes, įmonės mėgsta rengti „teambulding“ vakarėlius. Bet virtuali realybė kaip pramogos – tik mažytis lašas toje plačioje galimybių erdvėje.

Pasak Martyno, naudojantis virtualios realybės galimybėmis ir robotų technologijomis, galima dirbti netgi fizinius darbus: „Už tūkstančių kilometrų. Įsivaizduokite – sunkios technikos operatorius atsikelia ryte, nueina į kitą kambarį, užsideda virtualios realybės akinius ir, pro juos žiūrėdamas, gali valdyti mechanizmus už tūkstančių kilometrų, visiškai kontroliuodamas visą sistemą. Argi ne šaunu? Ar pramogos liks šešėlyje – nemanau. Manau, kad, laikui bėgant, jos dar labiau populiarės.“


Šiauliai
Tėvai siūlo panaikinti socialinių valandų rinkimą mokyklose
Daugiau nei keturi tūkstančiai tėvų pasirašė peticiją Seimui, kad privalomas socialinių valandų rinkimas mokyklose būtų panaikintas. Peticijos iniciatoriai sako – privalomumas tampa pareiga, o ne tikra savanoryste.
Aktualijos | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Nors antradienis pasitaikė kiek šaltas ir žvarbokas, o ir trečiadienis žada būti vos kiek šiltesnis, ketvirtadienį ir penktadienį turėtų būti ženkliai šilčiau.
Aktualijos | 2 MIN.
0
Kalėdų eglutės puošimas – smagi tradicija, bet kai kurie Zodiako ženklai šią veiklą traktuoja kaip rimtą meninę užduotį. Štai trys, kurie gali pradėti tikrą dramą dėl girliandų, žaisliukų ar žvaigždės vietos viršuje.
Horoskopai | 2 MIN.
0
Lietuva
Šiauliai
Vokietijos kancleriui Friedrichui Merzui paraginus Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną sustabdyti karo veiksmus per šv. Kalėdas, Kremlius dar kartą patvirtino atmetantis paliaubas Ukrainoje. Apie tai antradienį pranešė Rusijos naujienų agentūros.
Pasaulis | 2 MIN.
1
Pirmadienio popietę Šiauliuose, viename prekybos centre, įvykdyta vagystė. Pavogta nemaža pinigų suma.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Valdantiesiems toliau nepaisant žiniasklaidos reikalavimo atmesti Seime svarstomas Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) įstatymo pataisas, prasideda tris dienas truksianti protesto akcija – Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo deginami laužai, prie parlamento rūmų susirinko pusantro tūkstančio žmonių.
Lietuva | 4 MIN.
4
Rūdninkų karinio miestelio antro etapo rangove tapusi bendrovė „Fegda“ teigia, jog darbui su aukštesnio slaptumo informacija leidimo iš Valstybės saugumo departamento (VSD) negavo, nes nedeklaravo mažos vertės įsigijimų iš trečiųjų pasaulio valstybių įmonių.
Lietuva | 4 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 11 dieną Pociūnų bendruomenės namuose surengtas Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Tai buvo gyvas, dalykiškas ir pagarbus pokalbis apie tai, kas žmonėms svarbiausia – susisiekimą, vaikų saugumą, gyvenamosios aplinkos tvarkymą ir bendruomenės ateitį.
Politika | 4 MIN.
0
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narių balsavimas buvo paskutinis žingsnis dėl ugdymo aplinkos mokesčio išlaikymo didinimo Šiaulių mieste ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą gaunantiems vaikams. Ir politikai buvo vieningi. Tėvams pinigines teks ploninti jau nuo Naujųjų, nes sprendimo projektas įsigalios nuo sausio 1 dienos. Vaikų vasaros atostogas taip pat teks planuoti atsakingiau. Ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios švietimo įstaigos iš anksto neatostogausiančių vaikų tėvų reikalaus avansinio mokesčio.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Vokietijos kancleriui Friedrichui Merzui paraginus Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną sustabdyti karo veiksmus per šv. Kalėdas, Kremlius dar kartą patvirtino atmetantis paliaubas Ukrainoje. Apie tai antradienį pranešė Rusijos naujienų agentūros.
Pasaulis | 2 MIN.
1
Elonas Muskas tapo pirmuoju asmeniu, kurio turto numanoma vertė viršijo 600 mlrd. JAV dolerių, pirmadienį paskelbė žurnalas „Forbes“.
Pasaulis | 2 MIN.
1


Šiauliai
Pakruojis
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0
Su Pakruojo rajono savivaldybės vadovais – meru Sauliumi Margiu, vicemere Simona Lipskyte, administracijos direktore Aušra Dveliene ir savivaldybės skyrių vedėjais susitiko UAB „Milsa“ generalinis direktorius Mantas Makulavičius, vykdantysis direktorius Mindaugas Verbickas, AB „Klovainių skalda“ gen. Direktorius Gediminas Mozūras, projektų ir inovacijų direktorius Imantas Kuncevičius, UAB „Eksplosita“ verslo plėtros direktorius Vaidas Zubavičius.
Verslas | 2 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Lietuvos apeliacinis teismas antradienį tenkino prokuroro skundą ir panaikino Kauno apygardos teismo nutartį, kuria nuteistajam Rolandui Sinickiui laisvės atėmimas iki gyvos galvos pakeistas 8 metų terminuota laisvės atėmimo bausme.
Kriminalai | 3 MIN.
0
Pirmadienio popietę Šiauliuose, viename prekybos centre, įvykdyta vagystė. Pavogta nemaža pinigų suma.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliuose smurtavo neblaivus vyras
Kriminalai | 2 MIN.
0
Kaunas
Kaune per gaisrą žuvo vyras
Kriminalai | 2 MIN.
0
Vilnius
Sukčiai iš Kauno ir Vilniaus gyventojų pasisavino per 107 tūkst. eurų
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Pirmadienį policija sulaikė Akmenės rajone girtą automobilį vairavusį vyrą.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Kaunas
Rūdninkų karinio miestelio antro etapo rangove tapusi bendrovė „Fegda“ teigia, jog darbui su aukštesnio slaptumo informacija leidimo iš Valstybės saugumo departamento (VSD) negavo, nes nedeklaravo mažos vertės įsigijimų iš trečiųjų pasaulio valstybių įmonių.
Gatvė | 4 MIN.
0
Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad vakar, gruodžio 11 d., Kaune parblokštos dvi pėsčiosios.
Gatvė | 2 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Pasistiprinusi Šiaulių „Elgos-Grafaitės-S-Sporto“ vyrų tinklinio komanda savaitgalį iškovojo įsimintiną pergalę „Elme Messer“ Baltijos lygoje. Šiauliečiai sekmadienį išvykoje 3:1 (25:23, 14:25, 28:26, 25:20) nugalėjo čempionės titulą ginančią Tartu „Bigbank“ (Estija) komandą.
Sportas | 4 MIN.
0
Pastarojo dvidešimtmečio Lietuvos moterų futbolo flagmanė Šiaulių „Gintra“ pristato naująjį komandos vyriausiąjį trenerį. Šias pareigas nuo ateinančio 2026 metų sezono perima futbolo specialistas iš Lietuvos Artūr Sikorskij, moterų futbole pastaruosius dvejus metus dirbęs aukščiausioje šalies lygoje. Strategas treniravo praėjusių metų vicečempionę Vilniaus rajono „TransINVEST“ ekipą.
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Gruodžio 31 d. Šiaulių arenoje įvyks didysis Džordanos Butkutės koncertas „Man patinka Naujieji metai“. Netylančias ovacijas pelniusioje pop ikonos programoje – stilingai aranžuoti visų laikų superhitai, gyvos muzikos grupė ir viešnia, kurios vardas lig šiol laikytas paslapty. Šiandien oficialiai skelbiama, kad šventėje pasirodys ir dainininkė Adrina!
Kultūra | 4 MIN.
0
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas (toliau – NVSC Šiaulių departamentas) informuoja, kad Šiaulių apskrityje sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) ir koronaviruso infekcija (toliau – COVID-19 liga), lyginant su praėjusia savaite, padidėjo. Bendroje susirgimų struktūroje dominuoja ŪVKTI (žr. lentelę).
Sveikata | 3 MIN.
0
Pakruojis
Šiauliai
Linkuva – mažas miestelis Pakruojo rajone, tačiau oficialiai vadinama miestu, kuriame gyvena kiek daugiau nei 1200 gyventojų. Linkuva yra viena seniausių gyvenviečių šiame regione. Per ilgus šimtmečius Linkuva tapo svarbiu kultūros, religijos ir prekybos centru. Čia yra trys akcentai, su kuriais kiekvienas privalo susipažinti.
Kultūra | 4 MIN.
0
Mokslinio tyrimo idėja – tirti miesto žaliųjų erdvių ekosisteminių paslaugų bendrakūros fenomeną taikant gyvosios laboratorijos (angl. Living Lab) metodologiją tvaresniems miesto žaliųjų erdvių vystymo sprendimams. Šiaulių akademijos socialinių ir gamtos mokslų tyrėjų grupė kartu su studentais ieško efektyvių būdų suderinti suinteresuotųjų pusių poreikius svarstant apie Šiaulių miesto žaliųjų erdvių ekosistemines paslaugas. Šis tyrimas padės priimti tvaresnius sprendimus kuriant ir vystant miesto žaliąsias erdves.
Mokslas | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Rūta Balsė – muzikos pedagogė, neformalaus švietimo mokytoja-ekspertė. Rūta jau 25 metus vadovauja vaikų muzikos studijai „En den du“ ir 10 metų yra moterų ansamblio „Gegužė“ vadovė. Pas moterį mokėsi ne vienas ne tik Šiaulių, bet ir viso rajono vaikas, ugdė meilę muzikai, lavino savo talentą.
Veidai | 4 MIN.
0
„Čia ateina tie, kurie mato širdimi“, – sako Dovilė Jakimavičienė, „Oh yes I do“ ir „Gražūs dalykai“ įkūrėja. Šiaulietės parduotuvė-studija siūlo įvairias dovanų idėjas ir aksesuarus šventėms.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kalėdų eglutės puošimas – smagi tradicija, bet kai kurie Zodiako ženklai šią veiklą traktuoja kaip rimtą meninę užduotį. Štai trys, kurie gali pradėti tikrą dramą dėl girliandų, žaisliukų ar žvaigždės vietos viršuje.
Horoskopai | 2 MIN.
0
Kai už lango trumpėja dienos, o miestas panyra į žiemos tylą, atlikėja ELEY klausytojams pristato naujausią savo dainą „Tavęs pilnas gruodis“.
Laisvalaikis | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kalėdų eglutės puošimas – smagi tradicija, bet kai kurie Zodiako ženklai šią veiklą traktuoja kaip rimtą meninę užduotį. Štai trys, kurie gali pradėti tikrą dramą dėl girliandų, žaisliukų ar žvaigždės vietos viršuje.
Horoskopai | 2 MIN.
0
Gruodžio šešioliktoji – 350-oji metų diena (antroji 50-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 16 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Šventiniu laikotarpiu tautiečių širdyse ir lėkštėse silkė užima garbingą vietą. Ji patiekiama su „patalais“, svogūnais, morkomis, grybais ar net razinomis – tikra klasika, be kurios sunku įsivaizduoti Kūčių stalą. Tačiau ši nedidelė, nebrangi ir ištisus metus prieinama žuvis – kur kas daugiau nei mūsų virtuvės pažiba. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ primena, kad silkė yra itin mėgstama ir kitų tautų virtuvėse, o jos maistinė vertė neretai lenkia net kur kas brangesnes žuvis.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Šventiniam laikotarpiui desertų studijos „Macaroom“ konditerės Giedrė Pečenkienė ir Jovita Morkūnaitė siūlo alternatyvą įprastiems ir visiems jau puikiai pažįstamiems imbieriniams sausainiams. Nors speculoos sausainių pavadinimas skamba neįprastai, tai įdomesnė imbierinių sausainių versija, kurią kiekvienas labai nesudėtingai pasigamins namuose.
Virtuvė | 3 MIN.
0