REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Kovo 3 d. 18:13

Iš violončelininko S. Roldugino dėl sąsajų su Kremliumi atimtas Santakos ženklas

Kaunas

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


207242

Iš Rusijos violončelininko Sergejaus Roldugino atimtas Kauno miesto teikiamas Santakos garbės ženklas.

Kauno miesto savivaldybė ketvirtadienį paskelbė, kad Europos Sąjungos sankcijų sulaukęs S. Rolduginas išbrauktas iš Santakos garbės ženklu apdovanotų asmenų sąrašo.

Europos Sąjunga prieš kelias dienas įtraukė S. Rolduginą į sąrašą asmenų, kuriems taikomos sankcijos dėl artimų sąsajų su Kremliaus režimu.

Pasak savivaldybės pranešimo, „Kaunas nenori turėti nieko bendro su agresoriumi ir nutraukia bet kokius saitus su jį remiančiais asmenimis bei organizacijomis“.

„2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklą turėjusio S. Roldugino veikla nesuderinama su tokiu garbingu Kauno miesto apdovanojimu“, – sakoma pranešime.

Tuometinis Sankt Peterburgo muzikos namų meno vadovas S. Rolduginas 2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklu buvo apdovanotas 2011 metais, už pagalbą organizuojant Sankt Peterburgo muzikantų pasirodymus, menininkų stažuotes ir koncertus Lietuvoje.

Anksčiau šią savaitę Kauno miesto savivaldybės taryba dėl Kremliaus pradėto karo Ukrainoje nutraukė bendradarbiavimo sutartis su Rusijos miestais Sankt Peterburgu ir Karaliaučiumi.

Kauno miesto vadovai iš opozicijos ir visuomenės sulaukė kritikos dėl vangios reakcijos į Rusijos karo veiksmus Ukrainoje, o Kauno meras Visvaldas Matijošaitis kritikuotas dėl jo šeimos verslo veiklos Rusijoje.

 

BNS

203873.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA