REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Gruodžio 17 d. 11:10

Iš užsienio grįžę lietuviai negalės judėti tarp savivaldybių

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


158622

Šventėms iš užsienio grįžę gyventojai galės nuvykti į savo gyvenamąją vietą, tačiau šalies viduje keliauti negalės, sako vidaus reikalų ministrė.

„Noriu pabrėžti, kad nepaisant to, jog tie asmenys galės grįžti, tos taisyklės, kurios galioja Lietuvoje gyvenantiems asmenims, galios ir jiems. Bet koks judėjimas į kitas savivaldybes yra ribojamas“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Agnė Bilotaitė.

Jos teigimu, Vyriausybės nutarimas leidžia vykti į savo gyvenamosios vietos savivaldybę.

„Asmenų, atvykusių iš užsienio, vykimas į tą vietą, kur jie gyvens savo vizito metu, būtent ir laikytinas vykimu į savo gyvenamosios vietos savivaldybę“, – tvirtino ministrė.

„Jie grįžta į vietą ir neturėtų iš jos kur nors kitur važiuoti, susitikinėti, lankyti draugų ar kviestis pas save“, – pridūrė ji.

Kaip vėliau informavo Vidaus reikalų ministerija, atvykusiųjų gyvenamąja savivaldybe laikoma ta, kurioje yra deklaruota gyvenamoji vieta, turimas nekilnojamasis turtas, išnuomotos apgyvendinimo patalpos arba konkretus adresas konkrečioje savivaldybėje.

Ministerijos teigimu, iš šios savivaldybės atvykusiesiems išvykti yra draudžiama, o artimai bendrauti galima tik apsiribojant vienu namų ūkiu.

Anot VRM, visi į Lietuvą vykstantieji turi įvertinti aukšto lygio riziką užsikrėsti COVID-19 liga ir sudėtingą sveikatos apsaugos sistemos būklę.

Vidaus reikalų ministrė pripažino, kad sukontroliuoti tokių keliautojų nelabai įmanoma.

Anot jos, į Lietuvą atskrenda maždaug 1500 žmonių per parą.

„Tikrai negalima pastatyti policijos pareigūno prie kiekvieno atvykstančio asmens, važiuojančio asmens, apeliuoju į žmonių sąmoningumą. Turime tikrai aukštą sergamumo lygį, mūsų sveikatos sistema jau lūžta, tad būkime atsakingi, nevykime į Lietuvą šiuo metu. Lietuva šiuo metu dega“, – sakė A. Bilotaitė.

Ji teigė, kad pareigūnai nesieks bausti keliaujančių žmonių, o pirmiausia įspėti, apeliuoti į sąmoningumą.

Nuo trečiadienio Lietuvoje sugriežtintos karantino sąlygos, uždraustas judėjimas tarp savivaldybių be būtino reikalo, uždarytos atskiros ne maisto prekių parduotuvės, grožio salonai ir pan.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA