REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Vasario 13 d. 16:39

Iš Šiaulių į Kijevą išskraidinta Lietuvos parama Ukrainai

Šiauliai

Šiaulių oro uosto pakilimo takas

Etaplius.lt BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


204560

Sekmadienį iš Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose išskraidintas Ukrainos kariuomenei skirtas krovinys. Į Kijevą nugabenta Lietuvos karinė parama – priešlėktuvinių raketų sistemos „Stinger“.

Ši parama teikiama po to, kai Jungtinėse Amerikos Valstijose pagamintos įrangos perdavimui trečiajai šaliai pritarė JAV Vyriausybė. Tame pačiame krovinyje – Ukrainai dovanojami Lietuvos šarvinių liemenių komplektai, pranešė Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas.

„Ukrainos saugumas yra ir mūsų saugumas. Atsižvelgdami į didėjantį Rusijos karinį spaudimą Ukrainoje ir aplink ją, suteikiame papildomą paramą, kuri sustiprins Ukrainos karinius pajėgumus bei gebėjimą ginti savo teritoriją ir gyventojus galimos Rusijos agresijos atveju“, – pranešime sakė ministras Arvydas Anušauskas. 

Parama į Ukrainą nugabenta NATO remiamu tarptautiniu strateginiu krovinių gabenimo orlaiviu. Dalyvaudama strateginio krovinių gabenimo pajėgumo programoje Lietuva per metus įgyja sutartą skaičių skrydžių orlaiviu valandų, kurios dažniausiai naudojamos karių ir karinės technikos pergabenimams į tarptautinių operacijų ir misijų rajonus.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA