REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gegužės 23 d. 09:33

Iš Seimo darbotvarkės išbraukti klausimai J. Šiugždinienei: antradienis – paskutinė ministrės darbo diena

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


267995

Antradienį ryte iš Seimo darbotvarkės išbrauktas Vyriausybės pusvalandis, kurio metu į parlamentarų raštu pateiktus klausimus turėjo atsakinėti švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Opozicinių partijų nariai norėjo daugiau sužinoti apie ministrės išlaidas dirbant Kauno miesto savivaldybės taryboje ir jų reglamentavimą. J. Šiugždinienė Seimo tribūnoje nepasirodys, nes, anot konservatoriaus Jurgio Razmos, antradienis ministrei yra paskutinė darbo diena ir jai dienos metu teks perduoti darbus.

„Darbotvarkės vakarinėje dalyje išimamas Vyriausybės pusvalandis. Čia turėjo atsakinėti į klausimus švietimo ministrė, bet, kaip žinome, jai šiandien paskutinė darbo diena, reikia perduoti reikalus“, – antradienio Seniūnų sueigos posėdyje pranešė politikas.

„Aš manau, kad ir opozicijos atstovai, kurie rašė tuos klausimus, supratingai priims, nes turbūt klausimai daugiau buvo nukreipti į tai, kad skatinti ministrę atsistatydinti. Tai kai tas faktas įvykęs, turbūt nėra čia daug prasmės ministrę klausinėti iš Seimo tribūnos“, – pridūrė J. Razma.

ELTA primena, kad savivaldos lėšų piktnaudžiavimo skandalas kilo po to, kai visuomenininkas Andrius Tapinas gegužės mėnesį paskelbė, kad švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, dirbdama Kauno savivaldybėje, galimai piktnaudžiavo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis ir įsisavino beveik 14 tūkst. eurų.

Ministrė savo išlaidų pagrįsti čekiais negalėjo, tačiau paviešino Kauno savivaldybei pateiktas ataskaitas. Tai neišsklaidė abejonių nei opozicijai, nei daliai valdančiosios koalicijos atstovų.

Nors premjerė I. Šimonytė kartojo pasitikinti J. Šiugždiniene, pirmadienį pranešta, kad premjerė prezidentui pateikė jos atsistatydinimo prašymą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA