REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 21 d. 10:36

Iš posto verčiamas Seimo kancleris: išgirdus kritiką, pirmoji reakcija buvo šypsena

Lietuva

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


295632

Parlamentarų iš Seimo kanclerio posto verčiamas Modestas Gelbūda teigia, kad jam reiškiama kritika bei pastabos kelia šypseną.

„Kai aš pamačiau argumentus ir kritiką, tai pirmoji reakcija buvo šypsena“, – žurnalistams Seime sakė M. Gelbūda.

„Pamačiau, kad tai yra vaiko kambarys“, – pridūrė jis, nesileisdamas į detales, kodėl net 75 parlamentarai pasirašė po iniciatyva jį atstatydinti.

„Aš nekomentuosiu, aš turiu atsakymus į Seimo narių klausimus ir juos pateiksiu“, – sakė kancleris.

Abstrakčiai jis kalbėjo ir paklaustas, ar ši iniciatyva galėtų būti susijusi su Seimą pasiekusia akcija „Skaidrinam“. Jos metu rezonansą sukėlė paviešinti faktai apie Seimo narių leidžiamas parlamentines lėšas.

„Seimo nariai čekučių skandalo kontekste, santykyje su manimi elgėsi korektiškai. Tikrai nepareiškė man jokių pastabų ar priekaištų, nebuvo jokių grasinimų. O ką jie galvoja, tai ne man klausimas“, – teigė M. Gelbūda.

Parlamentas ketvirtadienį slaptu balsavimu spręs, ar atleisti M. Gelbūdą iš Seimo kanclerio pareigų.

Šią iniciatyvą pasirašė 75 ne tik opozicijai, bet ir valdantiesiems atstovaujantys parlamentarai.

Siūloma, kad nutarimas dėl M. Gelbūdos atleidimo įsigaliotų šių metų kovo 22 d.

ELTA primena, kad Seimo kanceliarijos vadovui priekaištaujama dėl neefektyvaus darbo organizavimo, parlamentarai teigia, kad yra gavę nusiskundimų dėl atlyginimo diferencijavimo komitetų biurų darbuotojams.

2021 metų balandžio 27 d. parlamentas slaptu balsavimu paskyrė Seimo kancleriu ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto profesorių, tarptautinio verslo ir vadybos ekspertą M. Gelbūdą.

Jo kandidatūrą Seimui pasiūlė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Seimo statute įtvirtinta, kad parlamento kancleris yra parlamentui bei jo valdybai atsakingas ir atskaitingas valstybės tarnautojas – Seimo kanceliarijos vadovas. Seimo kanclerį įstatymų nustatyta tvarka 5 metams skiria ir iš pareigų atleidžia Seimas.

Sprendimas dėl Seimo pareigūno atleidimo dėl nepasitikėjimo priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų parlamentarų balsų dauguma.REDAKCIJA REKOMENDUOJA