REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Spalio 28 d. 09:09

Iš pareigų pasitraukė FNTT direktoriaus pavaduotojai – V. Giržadas ir Š. Rameikis

Lietuva

Alfa.lt nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


18489

Iš pareigų pasitraukė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo Antonio Mikulskio pavaduotojai – Šarūnas Rameikis ir Vytautas Giržadas. Jie nedirba nuo ketvirtadienio.

„Panorėjo ir išėjo. Šalims susitarus. (..) Statutas numato, kad atėjus naujam vadovui, senieji pavaduotojai pasitraukia“, – BNS patvirtino A. Mikulskis, jis daugiau nei prieš mėnesį buvo paskirtas naujuoju FNTT vadovu.

A. Mikulskis pripažino, kad Š. Rameikis ir V. Giržadas gavo išeitines išmokas.

„Tiek, kiek priklauso įstatyme. Man neetiška skaičiuoti kito žmogaus pinigus“, – BNS sakė FNTT vadovas, paklaustas, kokio dydžio išmokas gavo buvę pavaduotojai.

FNTT apie direktoriaus pavaduotojų pasitraukimą šią savaitę nepranešė.

A. Mikulskis galėjo siūlyti Š. Rameikiui ir V. Giržadui pasilikti, tačiau sako norintis burti savo komandą. Naujų kandidatų į pavaduotojus jis nepanoro įvardinti.

„Kada bus įsakymas, tada ir sužinosit. Dirbti vienam man įprastas dalykas, turiu patirties. Puikus kolektyvas, darbai eina į priekį. Norinčių dirbti, patikėkite, yra “, – teigė FNTT nuo rugsėjo 13 dienos vadovaujantis A. Mikulskis.

2012 metais V. Giržadas buvo pareigų netekęs po Valstybės saugumo departamento pateiktos medžiagos apie poligrafo tyrimus. Pareigūnas poligrafu tikrintas aiškinantis, kas atskleidė informaciją apie teisėsaugos planuojamus veiksmus dėl banko „Snoras“. Iš pareigų buvo atleistas ir tuometinis FNTT vadovas Vitalijus Gailius, prieštaravęs politikų nurodymams atleisti V. Giržadą, nes juos teigė esant nepagrįstais ir neteisėtais. Teismas vėliau panaikino įtarimus ir pripažino FNTT vadovų atleidimą buvus neteisėtu. V. Giržadas grįžo į darbą FNTT. V. Gailius pasuko į politiką, buvo išrinktas į Seimą.

Š. Rameikis anksčiau dirbo policijoje, FNTT jis pradėjo dirbti 2003 metais, ne kartą buvo skatintas už nepriekaištingą tarnybą. 2012 metais jis tapo vadovo pavaduotoju.

FNTT buvo įsteigta 2002 metais, pertvarkius Mokesčių policijos departamentą.

Šiuo metu FNTT teigia daugiausiai dėmesio skirianti nusikaltimams, susijusiems su pinigų plovimu, pridėtinės vertės mokesčio grobstymu, Europos Sąjungos finansinės paramos lėšų neteisėtu gavimu ir panaudojimu.

BNS

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA