REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Vasario 22 d. 10:49

Iš pareigų dėl elgesio šeimyninio konflikto metu atleista Vilniaus prokurorė

Vilnius

Prokuratūros nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


259815

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė iš pareigų atleido Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorę Elyją Snieškaitę.

Kaip trečiadienį pranešė prokuratūra, prokurorė padarė šiurkštų tarnybinį pažeidimą šeimyninio konflikto metu nesilaikydama aukštų prokurorui keliamų reikalavimų.

Teikime dėl nuobaudos skyrimo nurodoma, kad nors teismo vertinimu E. Snieškaitės veiksmai nebuvo pasiekę tokio pavojingumo, kad būtų pagrįstas baudžiamosios atsakomybės taikymas, todėl ikiteisminis tyrimas jos atžvilgiu buvo nutrauktas dėl mažareikšmiškumo, tai netrukdo vertinti asmens veiksmų tarnybinės atsakomybės aspektu.

„Konstatavus, kad nustatytos aplinkybės nesuderinamos su visuomenėje galiojančiomis moralės nuostatomis ir visuomenės teisėtais lūkesčiais, E. Snieškaitės veiksmus pasiūlyta vertintini kaip šiurkštų tarnybinį pažeidimą ir prokuroro priesaikos sulaužymą, sukėlusį reikšmingus neigiamus padarinius. Teikime dėl nuobaudos skyrimo pasiūlyta taikyti griežčiausią tarnybinę nuobaudą – atleidimą iš tarnybos“, – rašoma pranešime.

Susipažinusi su tarnybinio patikrinimo išvada bei motyvuotu teikimu, generalinė prokurorė atleido E. Snieškaitę iš tarnybos prokuratūroje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA