REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2024 m. Balandžio 3 d. 15:38

Iš Monte Karlo – į velykinį veteranų slalomą Kauno rajone

Kaunas

Etaplius.LTŠaltinis: Kauno rajono savivaldybė


296958

Šeštadienį, balandžio 13-ąją, į tradicinę, jau pusę amžiaus gyvuojančią velykinio slalomo fiestą, vyksiančią Kauno rajone, vėl rinksis automobilių sporto veteranai ir svečiai, kuriems šios varžybos tapo neatskiriama prasmingo laisvalaikio dalimi. Dviejose aikštelėse šalia Žemės ūkio akademijos vyksiančias slalomo varžybas rengia Tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija (TASVA).

Varžysis visų trijų Baltijos šalių ir Ukrainos atstovai

„Tradiciniai veteranų velykiniai ir kalėdiniai slalomai, gimę bemaž tuo pačiu metu su pernai 50-tį jau pažymėjusiu „Kauno rudens“ raliu, pamažu tampa tarptautiniais, - džiaugiasi velykinį slalomą „Kaunas 2024“ rengiančios TASVA direktorius Romualdas Mažuolis. – Nors paraiškos dar priimamos iki pat lenktynių dienos, velykinio slalomo trasą jau panoro išbandyti visų trijų Baltijos šalių ir kovojančios Ukrainos atstovai“.

Viešnia iš Ukrainos Jarina Tovkailo pirmoji atrado Kaune rengiamas veteranų kalėdinio slalomo varžybas. Ne tik atrado, bet ir laimėjo moterų įskaitą, o užkopusi ant nugalėtojų pakylos aukščiausiojo laiptelio pažadėjo, jog kitąsyk Jarina ne viena atstovaus kovojančiai Ukrainai.

Pažadą ji ištesėjo, ir šįkart jai kompaniją palaikys tautietis Vladimir Teslenko.

Velykiniame slalome debiutuos Estijos sportininkas Toivo Ninas, o iš Latvijos į Kauną vėl atvyksta lietuviams jau neblogai ne vien iš veteranų slalomų pažįstama „Team Latvija“ komanda ir jos sportininkų trejetas - Andris Stals, Italo Alsinš ir Andris Kalkis.

Šiemet svečiams iš Baltijos šalių ir Ukrainos varžybų organizatoriai suteiks automobilius, kuriais jie lenktyniavo geriausiais karjeros metais ir su jais pasiekė įspūdingiausių laimėjimų.

Į Kauną – per Monte Karlą

Velykinio slalomo dalyvių ir žiūrovų dėmesį neabejotinai patrauks ir retas tokiose lenktynėse, tikrai neeilinis automobilis.

Tai 1978 m. gamybos SAAB 96 V4. Tas pats, su kuriuo Tado Vitkevičiaus ir Feliks Krivickij duetas prieš porą mėnesių startavo ir sėkmingai finišavo garsiajame Monte Karlo istorinių automobilių ralyje.

Tadas su Feliksu – daugkartiniai TASVA rengiamų veteranų slalomų, ralių „Kauno ruduo“ ir kitų varžybų dalyviai ir prizininkai, kurių ne pagal metus gražų ir galingai atrodantį ZAZ 965 įsidėmėjo ne tik šių varžybų gerbėjai.

Tačiau šįkart Tadas išvairuos jau minėtą SAAB 96 V4, kuris buvo prikeltas iš užmaršties tik pačiose Monte Karlo ralio išvakarėse. Ilgos triūso ir nerimo valandos atsipirko, nes lietuvių ekipažą ir jų automobilį visose istorinių automobilių ralio stotelėse lydėjo išskirtinis dėmesys.

Ekipažas, per Monte Karlą atvykstantis į Kauną, džiaugiasi įvykdęs pagrindinį tose lenktynėse keltą tikslą – garsinti Vytį ir Lietuvą užsienio trasose.

Laukiama elektromobilių debiuto

Daugiau nei prieš pusmetį grupelė entuziastų iškėlė idėją veteranų slalomuose sudaryti sąlygas varžytis ir elektromobilių vairuotojams.

Renginio organizatoriai išgirdo iniciatyvą ir parengė specialius nuostatus, kurių laikydamiesi galėtų rungtis šio vis dar ateities transporto gerbėjai.

Kol kas sulaukta tik vienos paraiškos, kurią atsiuntė didelis elektromobilių entuziastas vilnietis, LR teismo ekspertas Sergejus Zverevas.

„Tačiau iki varžybų dar yra laiko, o be to joms registruotis galima net ir renginio dienos rytą, todėl vilčių, kad šiemet velykiniame slalome riedės ir elektromobiliai, turime“, - sako varžybų vyriausiasis komisaras Gražvydas Smetonis.

Varžysis dėl bendražygių atminimo taurių

Tapo gražia tradicija, jog veteranai slalomo varžybose kovoja ir dėl buvusių draugų, su kuriais jiems teko ginti komandos garbę ne tik daugelyje šalies trasų, atminimo taurių.

Ir šįsyk veteranai išsiveš vieno aktyviausių šių lenktynių dalyvių, buvusio Žemės ūkio akademijos dėstytojo, docento, LASF garbės teisėjo Evaldo Čerškaus atminimo taurę, kurią tradiciškai steigia entuziastingai veteranų slalomo idėją palaikantis Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Buvusio ilgamečio LASF prezidento Sigito Alesiaus taurę jos laimėtojui įteiks prizo steigėjas, LASF prezidentas Egidijus Janavičius, o šių tradicinių varžybų vieno iš iniciatorių ir ilgamečio organizatoriaus Vidmanto Čiutelės taurę – TASVA direktorius R. Mažuolis.

Beje, veteranų velykinio slalomo varžybų rengėjai pasidžiaugė, kad organizuoti tradicinį renginį padeda ne tik LASF veteranų komiteto pirmininkas Šarūnas Mažeika, bet ir Rokiškio mašinų gamyklos direktorius Rimgaudas Kilas bei kiti veteranų sportinio judėjimo entuziastai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA