REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Spalio 7 d. 15:41

Iš LSDP siūlomas šalinti G.Kirkilas: galime pasitraukti dar iki tarybos sprendimo

Lietuva

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


16471

Parlamentaras Gediminas Kirkilas sako, kad Seimo socialdemokratai, kuriuos partijos etikos sargai siūlo šalinti iš partijos, gali patys pasitraukti nelaukdami tarybos sprendimo.

Taip jis komentavo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Etikos ir procedūrų komisijos šeštadienį suformuluotą siūlymą, kad šalinimu iš partijos turi būti baudžiami tie, kurie nepakluso partijos tarybos sprendimui trauktis iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“. Dėl partijos narių likimo galutinai turėtų spręsti partijos taryba.

„Ką mums daryti toliau, mes tarsimės pirmadienį, tarsimės visi frakcijos kolegos. Visokie variantai galimi, įskaitant ir pasitraukimą iki tarybos sprendimo“, - teigė G.Kirkilas.

Jo teigimu, partijos taryba šaukiama spalio 14 dieną. G.Kirkilas taip pat sakė, kad etikos komisijos sprendimas buvo žinomas iš anksto.

„Tai buvo nuspėjamas sprendimas, kadangi sukviesta taryba, o taryba reikalinga tik tuo atveju, jeigu siūloma šalinti. Kaip žinote, yra ir kiti variantai nubausti, bet šitie variantai svarstomi nebuvo. Tai mes žinojome iš anksto, kad bus toks sprendimas“, - sakė socialdemokratas.

LSDP Etikos ir procedūrų komisija šeštadienį pasiūlė mesti iš partijos dešimt Seimo narių, nepaklususių tarybos sprendimui trauktis iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“.

„Komisija, apsvarsčiusi frakcijos narių, kurie yra ir partijos nariai, elgesį, konstatavo, kad LSDP statutas buvo pažeistas, ir priėmė sprendimą siūlyti LSDP tarybai šalinti šiuos narius iš partijos. Sprendimas priimtas dėl visų dešimties LSDP narių, kurie išreiškė palaikymą iniciatyvai sudaryti frakcijų koaliciją“, - žurnalistams sakė LSDP Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Vainius Šarmavičius.

Prieš partijos tarybos valią rugsėjo pabaigoje devyni Seimo socialdemokratai balsavo už tai, kad būtų tęsiamas bendradarbiavimas su „valstiečiais“, tai Juozas Bernatonis, Antanas Vinkus, Artūras Skardžius, Irena Šiaulienė, Rimantė Šalaševičiūtė, Algirdas Butkevičius, Rimantas Sinkevičius, Andrius Palionis, Gediminas Kirkilas. Keturi – Rasa Budbergytė, Raminta Popovienė, Algirdas Sysas ir Juozas Olekas – buvo prieš. Julius Sabatauskas susilaikė, o dar trys Seimo socialdemokratai posėdyje nedalyvavo. Iš partijos siūloma mesti ir Mindaugą Bastį, kuris pasirašė susitarimą dėl frakcijų koalicijos, bet nedalyvavo balsavime dėl tokio sprendimo.

Parlamentarai, kurių elgesį šeštadienį svarstė etikos komisija, buvo kviesti į posėdį, tačiau nė vienas iš jų neatvyko. Savo raštu pateiktuose paaiškinimuose etikos komisijai socialdemokratai ginčija LSDP tarybos sprendimo pasitraukti į opoziciją teisėtumą.

BNS/Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.REDAKCIJA REKOMENDUOJA