REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 19 d. 12:30

Iš Lietuvos į Rusiją išsiunčiamas V. Vodo kreipėsi į teismą: skundžia Migracijos departamento sprendimą

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: ELTA


295351

Rusijos pilietis Vladimiras Vodo, kuriam Migracijos departamentas panaikino leidimą gyventi Lietuvoje ir nusprendė išsiųsti į Rusiją, kreipėsi į teismą.

„Pareiškėjas skundžia Migracijos departamento sprendimą, kuriuo jis išsiunčiamas iš Lietuvos Respublikos į Rusijos Federaciją“, – rašoma Regionų administracinio teismo atstovės Sigitos Gamulėnienės atsakyme Eltai.

Pasak jos, prašymą pareiškėjas motyvuoja tuo, kad atsakovas neatsižvelgė į šeimines aplinkybes, jo amžių, ilgus ekonominius ryšius. V. Vodo teigia, kad jis su Lietuva susijęs ypač glaudžiais šeimos ir socialiniais ryšiais, nuo 1989 m. dirbo Lietuvoje žurnalistu, puikiai kalba lietuviškai, visiškai nutraukęs visus ryšius su kilmės šalimi.

V. Vodo dalyvavo pirmadienį vykusiame Regionų administracinio teismo Vilniaus rūmų posėdyje. Teismas savo verdiktą skelbs trečiadienį.

Kaip atsakovas šioje byloje dalyvauja Migracijos departamentas, trečiuoju suinteresuotu asmeniu yra įtrauktas Valstybės saugumo departamentas (VSD).

ELTA primena, kad Rusijos piliečiui leidimas gyventi Lietuvoje buvo panaikintas po gautos VSD išvados, jog šis asmuo kelia grėsmę šalies saugumui.

VSD vertinimu, pagal turimą informaciją ir atsižvelgiant į šiandieninę geopolitinę situaciją, Rusijos piliečio V. Vodo gyvenimas Lietuvoje kelia grėsmę valstybės saugumui.

VSD mano, kad žurnalistu prisistatantis V. Vodo pasižymi Lietuvai nelojaliomis pažiūromis, socialiniuose tinkluose platina Rusijos informacinę politiką atitinkančią propagandinę informaciją.REDAKCIJA REKOMENDUOJA