REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Gegužės 16 d. 14:42

Iš buvusios Tauragės tarybos narės E. Bitinienės prokuratūra prašo priteisti per 18 tūkst. eurų

Tauragė

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


301434

Iš buvusios Tauragės savivaldybės tarybos narės Efremos Bitinienės prokuratūra siekia išieškoti daugiau nei 18 tūkst. eurų.

Žiniasklaidoje praėjusiais metais pasirodžius informacijai, kad nemažai šalies savivaldybių tarybos narių galėjo jiems skirtas išmokas naudoti neteisėtai, prokuratūra pradėjo viešojo intereso gynimo tyrimus dėl tokių išmokų panaudojimo teisėtumo.

Į jos akiratį pateko ir minėta tarybos narė. Klaipėdos apygardos prokurorei atlikus tyrimą, paaiškėjo, kad E. Bitinienei 2019–2023 metų kadencijos laikotarpiu buvo kompensuota neproporcingai didelė suma už degalus – daugiau nei 17 tūkst. eurų.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad E. Bitinienė degalus pirko dideliais kiekiais ir itin dažnai – du, tris, o kai kuriais atvejais ir šešis kartus per dieną, dažniausiai toje pačioje degalinėje.

Išanalizavus E. Bitinienės savivaldybei teiktus kvitus, taip pat išsiaiškinta, kad kurą tarybos narė pylė tomis pačiomis dienomis, kai vyko tarybos posėdžiai. Nustatyta, kad degalai buvo pilami trumpu laiko skirtumu arba tuo pačiu laiku buvo užpilamos kelios kuro talpos, pirktas buvo tiek dyzelinas, tiek benzinas.

„Išanalizavus gautus duomenis daroma išvada, kad išlaidos degalams E. Bitinienei kompensuotos nepagrįstai, kasos aparatų kvitai nepatvirtina, kad tarybos narė patyrė deklaruojamas išlaidas. Prokurorės ieškinyje taip pat nurodyta, kad tarybos narei nepagrįstai kompensuotos ir išlaidos už transporto priemonės remontą – daugiau nei 2 tūkst. eurų“, – pranešime nurodo prokuratūra.

Pasak jos, dalį – 674 eurus – nepagrįstai gautos išmokos E. Bitinienė Tauragės rajono savivaldybei grąžino.

ELTA primena, kad pavasarį visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo daugybė savivaldybių.

Prokuratūra sako, kad savivaldybių lėšų panaudojimo tyrimuose viešojo intereso gynimo prokurorai vertina, ar pinigų sumos tarybos nariui yra išmokėtos teisėtai, o nustatę teisės aktų pažeidimus – kreipiasi su ieškiniu į teismą dėl konkrečių sumų grąžinimo į biudžetą civilinio proceso tvarka.

Generalinės prokuratūros, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių apygardų prokuratūrų Viešojo intereso gynimo skyrių prokurorai apylinkių teismams yra pateikę 24 civilinius ieškinius daugiau nei 290 tūkst. eurų sumai.

Šiuo metu šalies savivaldybėms tarybos nariai yra bendrai savanoriškai atlyginę daugiau nei 500 tūkst. eurų į savivaldybių biudžetus. Dar per 20 tūkst. eurų lėšų šalies savivaldybėms grąžinta pagal sudarytas ir teismo patvirtintas taikos sutartis.

Šiuo metu atliekami viešojo intereso gynimo tyrimai dėl lėšų grąžinimo į Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Jonavos, Lazdijų, Prienų, Šilutės, Varėnos, Ukmergės, Ignalinos, Pasvalio, Tauragės, Kretingos, Mažeikių, Radviliškio, Telšių, Joniškio, Akmenės rajonų ir Pagėgių, Marijampolės, Neringos savivaldybių biudžetus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA