REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 15 d. 20:22

Įpareigojimas šalies vadovams keltis į Turniškes pažeistų jų teises, sako prezidentas

Lietuva

Pauliaus Peleckio, fotobanko nuotr.

Ignas JačauskasŠaltinis: BNS


283588

Seime svarstoma iniciatyva įpareigoti šalies vadovus apsigyventi tarnybinėse rezidencijose pažeistų žmogaus teisę gyventi savo pasirinktoje vietoje, mano prezidentas Gitanas Nausėda.

„Tiesą sakant, man visiškai nerūpi, kas ten yra siūloma, manau, kad pirmiausia yra žmogaus tesės gyventi ten, kur jis nori, pažeidimas. Ar atsitiko kažkas blogo, kad prezidentas gyveno šią kadenciją Pūčkorių gatvėje? Puikiausiai visa infrastruktūra yra užtikrinta, nereikia ir visų lėšų skirti Turniškių remontui, sutaupome biudžeto pinigų“, – interviu LNK žinioms trečiadienį teigė šalies vadovas.

Tai jis tvirtino Seimui šią savaitę ėmusis svarstyti konservatoriaus Mato Maldeikio iniciatyvą įpareigoti prezidentą ir ministrą pirmininką apsigyventi tarnybinėse rezidencijose. Jos įrengtos Vilniaus pakraštyje, Turniškėse, uždaroje aptvertoje ir saugomoje teritorijoje.

Prezidentu 2019 metais išrinktas G. Nausėda į Turniškes kraustytis atsisakė ir liko gyventi savo namuose Pavilnyje, ties Pučkorių atodanga.

Prezidentūra tuomet teigė, kad toks sprendimas priimtas įvertinus rezidencijos atnaujinimo kainą.

M. Maldeikis tvirtina, kad toks politikų elgesys demonstruoja nepagarbą šalies institucijoms, į kurias jie išrinkti ar paskirti, be to, kyla sunkumų užtikrinti tinkamą jų apsaugą.

Premjerė I. Šimonytė 2021 metų sausį persikėlė gyventi į vyriausybinę rezidenciją Turniškėse. Šią savaitę komentuodama siūlymą, ji tvirtino, kad tokį sprendimą priėmė ne dėl to, kad „labai patinka“, o dėl to, kad valstybinė rezidencija yra pirmiausia skirta palengvinti Vadovybės apsaugos tarnybos darbą.

Tuo metu jos pirmtakas Saulius Skvernelis į rezidenciją nesikėlė, eidamas šias pareigas jis gyveno savo name Vilniaus rajone, Smiglių kaime.REDAKCIJA REKOMENDUOJA