Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Ilgesnės dienos – mažesnės elektros sąskaitos: kokie vartojimo įpročiai padės jas dar sumažinti?
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2024 m. Kovo 27 d. 21:29

Ilgesnės dienos – mažesnės elektros sąskaitos: kokie vartojimo įpročiai padės jas dar sumažinti?

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas žiniasklaidai


295338

Šiltuoju metų laiku įprastai tikimės sulaukti mažesnių sąskaitų už dujas, šiluminę ar elektros energiją. Vis dėlto kartais sąskaitos ne mažėja, o priešingai – išauga. Ekspertai pataria, kokius elektros vartojimo įpročius reikėtų peržiūrėti, kad pavasarį išties sumažintumėte sąskaitas.

„Neretai sulaukę sąskaitų už elektrą vis dar nustembame. Todėl siūlome prisiminti pagrindinius elektros vartojimo principus, kurie leis sutaupyti ir pasiruošti artėjančiam atostogų sezonui“, – sako „Elektrum Lietuva“ produktų vystymo vadovas Mantas Kavaliauskas.

Elektros taupymo ABC

Ekspertas elektros vartotojams priminė keletą pagrindinių taisyklių, kurios leidžia sumažinti sąskaitas už elektrą, o taip pat prisideda ir prie aplinkos tausojimo.

Pirmiausia, jo teigimu, reikėtų įsitikinti, kad namuose naudojami buitinės technikos įrenginiai neveikia budėjimo režimu. „Televizorius, kompiuteris ar bet koks kitas įrenginys, įjungtas į elektros tinklą, bet nenaudojamas, yra tarsi energetinis vampyras. Budėjimo režime esantys įrenginiai sunaudoja apie 5 proc. namų ūkio elektros energijos“, – primena M. Kavaliauskas.

Jis taip pat sako, jog norint sutaupyti elektros energiją namuose, reikėtų išjungti šviesą kambaryje, kai jame nesate.

Tuo tarpu kalbėdamas apie prasidedantį šiltąjį sezoną, M. Kavaliauskas teigia, kad daugiausiai elektros suvartojame naudodami vėsinimui skirtus įrenginius. „Kelias dienas iš eilės laikantis aukštai oro temperatūrai skubame įjungti kondicionierius, tačiau tai sparčiai augina suvartojamą elektros kiekį“, – sako ekspertas.

Jo teigimu, norintieji sutaupyti namus galėtų atvėsinti ir kitais būdais – kondicionierių protarpiais keisdami ventiliatoriumi, kuris judina orą, taip pat uždarydami langus ir užtraukdami tamsinančias užuolaidas. Tai, pasak eksperto, sulaiko šilumą ir kambarys ne taip greitai prikaista.

Naudokite išmaniąsias technologijas

M. Kavaliauskas taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad turintys saulės elektrines gali sutaupyti pasitelkdami išmaniąsias technologijas. „Saulės elektrinių gamintojai neretai siūlo įvairias programėles, kuriose galite stebėti pagaminamos ir suvartojamos elektros kiekį. Daugiausiai energijos suvartojančius įrenginius jungdami aktyviausiu saulės laikotarpiu, už elektrą praktiškai nieko nemokėsite“, – pasakoja M. Kavaliauskas.

Jis pataria pasvarstyti ir apie saulės baterijos įsigijimą, tuomet elektrinėje sugeneruotą elektros energijos perviršį galėsite pasisaugoti, kol jo prireiks. Tik pilnai užpildžius bateriją toliau generuojamas perviršis bus perduodamas į tinklą pasaugojimui, o vartotojui grąžinamas tada, kai jam prireiks elektros energijos.

„Svarbiausia nepamirškite ir to, kad saulės elektrinės energiją generuoja ir debesuotomis dienomis. Tuomet irgi galite stebėti suvartotos ir pagamintos elektros energijos kiekį ir pagal tai priimti sprendimą, kokius įrenginius jungti“, – dalijasi M. Kavaliauskas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA