REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Vasario 16 d. 08:04

Ilgąjį savaitgalį Neringoje vyks kasmetinė „Stintapūkio“ šventė

Neringa

visitneringa.com nuotr.

EtapliusŠaltinis: BNS


292231

Ilgąjį savaitgalį Neringoje vyks Valstybės atkūrimo dienos minėjimas, kasmetinė „Stintapūkio“ šventė, nuo penktadienio vidurdienio parą nebus renkamas vadinamasis ekologinis mokestis.

Kaip pranešė Neringos savivaldybė, nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą bus atleidžiami asmenys, į Neringą vykstantys lengvaisiais automobiliais nuo penktadienio vidurdienio iki šeštadienio 12 valandos.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtais renginiais prasidėjęs ilgasis vasario savaitgalis Neringos svečius kvies į edukacines veiklas, pramogas, siūlys ragauti šviežios stintos, kitų žuvies patiekalų.

Penktadienio vakarą istorine krištolinių Frenelio lęšių sistemos šviesa sužibs Nidos švyturys.

Šeštadienį vyks „Stintapūkio“ šventės renginiai, prasidėsiantys žūklės varžybomis „Nidos blizgė 2024“. Ir šiais metais šventės metu Nidoje veiks gardumynų alėja, ant vieno iš gyvenvietės molų – vieša pirtis.

Šventės metu pasirodys Neringos meno kolektyvai, su tradicine Kuršių marių žvejyba supažindins šio amato atstovas Karolis Tamulis. Vyks edukaciniai, kūrybiniai užsiėmimai, mankštos, šokiai, žaidimai ir rungtys. Šventinis akcentas – tradicinio bumbinimo demonstravimas.

Į susitikimą ir diskusiją su „Stintapūkio“ šventės svečiais kvies klimatologas, laidų vedėjas Silvestras Dikčius. Jis papasakos, kokius pokyčius į kasdienybę atneš klimato kaita ir ar po 50 metų dar bus įmanomas bumbinimas.

Šeštadienio vakare Neringoje vyks koncertai: atlikėjos Bjelle Nidos bendruomenės namuose ir „Garbanotojo bosisto“ kavinėje „Sangrita.Nida“.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA