REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Birželio 8 d. 13:45

Įkvepiančios istorijos skatins vystyti minkštuosius įgūdžius

Lietuva

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


234897

Postpandeminiame pasaulyje labiau nei bet kada žmonėms reikia minkštųjų įgūdžių. Kaip bendrauti su kitais, kaip atrasti motyvacijos keisti požiūrį į save ir gyvenimą, ar tada, kai jautiesi prislėgtas. Šiuos ir kitus klausimus gvildeno tarptautinis du metus trukęs projektas. Rezultatais bus galima nemokamai naudotis visiems, turintiems prieigą prie interneto.

Padeda rasti motyvacijos

VšĮ „Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras“, kartu su partneriais iš įvairių šalių, įgyvendino projektą „BABBAT – Kokybiškesnis suaugusiųjų švietimas“. Per du metus trukusį projektą buvo sukurtas internetinis puslapis su vaizdo įrašais, kuriuose įvairių šalių žmonės dalijasi savo įkvepiančiomis istorijomis. Tai įvairios universalios istorijos apie mūsų visų patiriamus išgyvenimus, problemas, motyvacijos paieškas – tai, ko postpandeminiame pasaulyje reikia kaip niekada anksčiau.

„Universitetuose minkštųjų įgūdžių nemoko. Kaip bendrauti su žmonėmis, kaip atrasti motyvacijos? Ateityje vis labiau reikės įgūdžių, kaip suprasti žmones ir su jais kalbėtis. Per pastaruosius metus patyrėme daug išgyvenimų. Šiame puslapyje pateikiamos žmonių istorijos gali padėti surasti daugiau motyvacijos“, – sako projekto vadovė iš Islandijos Hansina B Einarsdottir.

 

 

rtk08938.jpg

Universalios istorijos

Pasak projekto vadovės, dažnai žmonėms diegiama mintis, kad jeigu nori pokyčių gyvenime, tai reikia mokytis, dirbti, konkuruoti su kitais darbo rinkoje. Bet, kaip sako H. B. Einarsdottir, tai ne visada teisinga.

Žmonės iš septynių šalių per savo asmenines istorijas būtent ir kalba apie tai, kaip jiems pavyko pasiekti pokyčių, atrasti motyvacijos. Tai išgyventos istorijos, kurios vienija visą žmoniją.

„Po pandemijos tokių istorijų reikia kaip niekada. Yra daug žmonių, kurie jaučiasi prislėgti, vieniši. Daugelis mūsų turime prieigą prie interneto, tad galime naudotis šiuo puslapiu ir rasti sprendimą, atrasti stiprybes savyje. Tos istorijos bus prieinamos visiems, nemokamai dar ne vienerius metus“, – apsilankyti svetainėje ragina projekto vadovė.

 

rtk08948.jpg

Gyvas susitikimas

Didžioji dalis du metus trukusio projekto buvo įgyvendinama nuotoliu. Dėl pandemijos buvo apribotas partnerių judėjimas po Europą ir pasaulį. Projekto kulminacija – gyvas susitikimas visų partnerių konferencijoje Šiauliuose.

VšĮ „Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro“ direktorė Asta Jaseliūnienė džiaugėsi, kad pagaliau pavyko įgyvendinti šį projektą ir visiems partneriams susitikti gyvai.

„Po tiek virtualių susitikimų smagu, kad visi partneriai iš skirtingų šalių galėjome susitikti gyvai. Tai neįkainojama patirtis. Projekto metu pasiekti rezultatai yra ilgalaikiai, galbūt dabar neapčiuopiami, tačiau pasiekiami visiems, bet kada, nemokamai“, – sakė Asta Jaseliūnienė.

Įkvepiančias istorijas galite rasti – https://babbat.riseba.lv/

rtk08949.jpg

Projektą įgyvendina VšĮ „Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras“ su partneriais:

„Step by Step“ (Islandija)

RISEBA (Latvija)

Tenerife Job Training (Ispanija)

Eesti People to People (Estija)

European Institute for Local Development (EILD) (Graikija)

Projektą finansuoja ES „Erasmus“ programa.

Remiamas turinysREDAKCIJA REKOMENDUOJA