REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Lapkričio 8 d. 14:48

Iki valstybės atkūrimo šimtmečio likus 100 dienų, Prezidentė paragino visus šį laiką išnaudoti kūrybingai

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


19575

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šventiniame renginyje Prezidentūroje paleido 100 dienų iki šimtmečio skaičiuojantį laikmatį ir pakvietė šalies gyventojus kūrybingai pasiruošti Lietuvos gimtadieniui.


Foto galerija:

nuotrauka-6.jpg
nuotrauka-7.jpg
nuotrauka-8.jpg
nuotrauka-9.jpg
nuotrauka-1.jpg
nuotrauka-2.jpg
nuotrauka.jpg
nuotrauka-3.jpg
nuotrauka-4.jpg
nuotrauka.jpg

Dienas iki šimtmečio skaičiuojantis laikmatis startavo 12.30 val. Prezidentei paspaudus raudoną mygtuką. Šis laikas pasirinktas neatsitiktinai, - istorikų teigimu, būtent 1918 m. vasario 16 d. 12.30 val. signatarai pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą.

Valstybės atkūrimo šimtmečio dieną tą valandą Lietuvoje turėtų skambėti visų bažnyčių varpai.

Tuo metu, kai buvo paleistas laikmatis, iki 2018-ųjų Vasario 16-osios buvo likę 2400 valandų ir 144 tūkstančiai minučių.

Iki šimtmečio likus 100 dienų šalies vadovė paragino visus šį laiką išnaudoti kūrybingai ir džiugiai įprasminti mums labai svarbią dieną. Prezidentė taip pat kviečia visus prisiminti ir įvertinti labiausiai nusipelniusias asmenybes bei pasiūlyti pagerbti jas valstybės apdovanojimais.

Šimtmečio proga per jubiliejinę Vasario 16-ąją planuojama apdovanoti 100 iškilių Lietuvai nusipelniusių asmenybių. „Per gimtadienį reikia teikti dovanas. Norėčiau, kad jūsų sprendimu galėčiau apdovanoti 100 žmonių“, - sakė Prezidentė.

Simboliniame renginyje Prezidentūroje, kurį vedė žurnalistas ir rašytojas Andrius Tapinas, projektą „LT1918“ pristatė Simonas Jazavita ir Benas Aldakauskas, renginio dalyvius ir žiūrovus nukėlę į Lietuvą prieš 100 metų.

Susirinkusieji galėjo keliauti per svarbiausias šimtametės atkurtos valstybės akimirkas, susipažinti su didžiausiais šalies herojais. Istoriniais vaizdais ir pasakojimu projekto rengėjai priminė faktus, kurie Lietuvą atvedė iki Vasario 16-osios, taip pat dėl to kilusias peripetijas. Reikėjo žmones įtikinti Nepriklausomybės siekiu, nes plito bolševikinės idėjos. 20 veikėjų, kurie atkūrė Lietuvos nepriklausomybę, buvo labai skirtingi, skirtingų pažiūrų, bet jie susivienijo dėl šio tikslo.

Renginyje Prezidentūroje dalyvavo partizanų ryšininkė Zofija Druktenienė, kurios slapyvardis buvo Gegutė. Tai - gyva liudininkė, mačiusi valstybės kelią. Sausio pabaigoje savo 100-ąjį gimtadienį švęsianti moteris pasakojo apie miško brolius, partizaninį pasipriešinimą, kovą dėl Lietuvos laisvės, susitikimą su partizanų vadu Jonu Žemaičiu ir priesaiką savo šaliai.

Į A. Tapino klausimą, kas jai padėjo išgyventi tuos metus, Z. Druktenienė atsakė, kad tikėjimas Dievu ir žmonių gerumas. O kodėl jai tokį slapyvardį parinkę? „Tokį parinko man vardą, kad aš kukuočiau ir kukuočiau“, - sakė partizanų ryšininkė. Z. Druktenienė padainavo dainą „Partizanų būrys“, o Prezidentė ją apjuosė tautine juosta.

Šventės pabaigoje, skambant Ramintos Naujanytės-Bjelle atliekamai muzikai, į dangų iš S. Daukanto aikštės pakilo 100 balionų, ant kurių Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų studentai surinko sostinės gyventojų ir svečių linkėjimus šimtametei Lietuvai. Ant Prezidentūros fasado įsižiebė skaičius „100“.

ELTA

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiamaREDAKCIJA REKOMENDUOJA