REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Birželio 5 d. 15:01

Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narys J. Baltakis savo išlaidas grindė kuro čekiais, apmokėtais 112 skirtingų kortelių

Ignalina

BNS/Fotobanko nuotr.

Irtautė GutauskaitėŠaltinis: ELTA


269253

Visuomenininkas Andrius Tapinas, kartu su apžvalgininku Rytu Staseliu išnagrinėjęs Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narių išlaidų ataskaitas, paskelbė, kad buvo pasiektas skirtingų mokėjimo kortelių „rekordas“.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys Jonas Baltakis, pagrįsdamas savo išlaidas, pateikė kuro čekius, apmokėtus 112 skirtingų mokėjimo kortelių.

„Rytas Staselis nukeliavo į Ignaliną ir parsivežė naują rekordą. Per kadenciją LVŽS atstovas Jonas Baltakis pateikė kuro čekius, apmokėtus 112 skirtingų mokėjimo kortelių“, – savo „Facebook“ paskyroje teigė A. Tapinas.

„112 skirtingų kortelių. Tas momentas, kai tikrai reikia paskambinti 112“, – pridūrė visuomenininkas.

Anot jo, buvęs Ignalinos meras ir Lietuvos socialdemokratų partijos skyriaus vadovas Justas Rasikas pateikė kuro čekius, apmokėtus iš 70 skirtingų kortelių.

„Buvęs Ignalinos meras ir LSDP skyriaus vadovas Justas Rasikas pateikė 70 kortelių, vicemeras Juozas Rokas – 64 skirtingas korteles“, – feisbuke rašė A. Tapinas.

„Ir visi čekiai yra vardiniai, nes to reikalavo Ignalinos rajono administracija“, – pridūrė visuomenininkas.

Pasak jo, R. Staselis pastebėjo, kad skirtingi politikai pateikdavo čekius, apmokėtus su tomis pačiomis kortelėmis.

„Dar Rytas labai įdomiai atranda pas skirtingus politikus pasitaikančias tais pačiais numeriais besibaigiančias korteles, tad jeigu kas nors dažnai pildavotės kurą Ignalinos Alaušoje arba Viadoje ir turite korteles, kurios baigiasi 3481, 1271 arba 1268 – parašykite“, – rašė A. Tapinas.

Ignalinos savivaldybės administracija labai griežtai tikrino, kad čekiai būtų vardiniai, bet kad buvo atsiskaitoma 112 ir 70 skirtingų kortelių – nepastebėjo“, – reziumavo jis.

ELTA primena, kad visuomenininko A. Tapino savivaldos tarybų lėšų įsisavinimo tyrimas sukėlė politinę krizę.

Kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminius tyrimus Neringos, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių bei Šaulių savivaldybėse.

Savo ruožtu tyrimus dėl galimai pažeisto viešojo intereso Pagėgiuose ir Šilutėje pradėjo ir Generalinė prokuratūra. Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo tyrimą dėl Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių tarybų nariams skirtų išmokų teisėtumo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA