REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2023 m. Rugpjūčio 23 d. 16:25

Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos teatro IKI kelionė į Švediją

Ignalina

Etaplius.ltŠaltinis: Ignalinos rajono savivaldybė


276123

Rugpjūčio 18–21 d. septynetas mokinių iš Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos teatro IKI kartu su režisiere Jolanta Narbutaitiene Stokholmo lituanistinės „Saulės“ mokyklos kvietimu vyko į Švediją.

Pirmą kartą teatras IKI Švedijoje gyvenančių lietuvių bendruomenės rengiamoje kasmetinėje vasaros stovykloje apsilankė prieš ketvertą metų, kur rengė Joninių šventę. Šių stovyklų tikslas – puoselėti lietuvybę, išlaikyti tautiškumą ir tradicijas, skatinti toli nuo Lietuvos gyvenančius vaikus ir dažnai augančius mišriose šeimose kalbėti lietuviškai. Tad šią vasarą teatras IKI, kartu su aplink Stokholmą gyvenančiomis lietuvių šeimomis – tėvais ir vaikais, džiaugėsi Žolinėmis ir rengė programą „Paskui rugį ir meilę“.

Ant Baltijos jūros kranto įsikūrusiame kempinge visą šeštadienį skambėjo lietuvių kalba ir liaudiška muzika, o dainavo, vainikus pynė, didelį bendrą sodą iš šiaudelių vėrė, folklorinius šokius ir žaidimus šoko bei žaidė per 100 įvairaus amžiaus stovyklos dalyvių ir 8 ignaliniečiai.

Vakare, apsirengę baltai, visi susitiko žiūrėti ir dalyvauti bendrame teatro IKI ir SAULĖS bei RYTO lituanistinių mokyklų bendruomenių parengtoje programoje „Paskui rugį ir meilę“, kuri buvo perpinta dainomis, šokiais ir žaidimais. Pasibaigus programai, visi dar ilgai šoko ratelius ir smagias polkutes, o Švedijoje gyvenantys lietuviai dėkojo ignaliniečiams už gražią meninę dovaną ir stebėjosi, kad, nors lauke buvo tikrai šilta, bet šiurpuliukai ne kartą perbėgo per kūną. Ignalinos gimnazistus labiausiai nustebino tėvų ir vaikų aktyvumas, jų bendrystė ir geranoriškumas.

Sekmadienį ignaliniečiai galėjo visą dieną keliauti po Švedijos sostinę. Nepakartojamą poros valandų apžvalginę ekskursiją autobusu po septynias iš keturiolikos Stokholmą sudarančių salų surengė buvusio Saulės mokyklos mokinio tėtis Liudas, o popietę ignaliniečiai praleido lankydamiesi muziejuose ir susipažindami su senamiesčiu.

Tą savaitę Stokholme vyko Kultūros festivalis, tad paskutinis vakaras buvo karūnuotas smagia muzika ir šokiais. Jaunimas turėjo puikią progą susipažinti su Švedijos lietuviais ir ten gyvenančiais vaikais ir jaunimu, pajusti sostinės kultūrinį pulsą, pažinti ir atrasti dar vieną prie Baltijos jūros esančią šalį. Bet svarbiausia, kad galėjo jaustis naudingi ir reikalingi, skleisti lietuvybę ir didžiuotis savo šalimi ir lietuviais. Gaila, kad, nuolat gyvenant Lietuvoje, kartais tai pasimiršta...

Keliaujant namo, ignaliniečius pasivijo ne viena stovyklos organizatorių padėkos žodžių kupina žinutė, o viską be paliovos fotografavusi ponia Aida parašė štai tokius žodžius:
„Mes laaabai džiaugiamės turėję galimybę būti jūsų šventės dalimi ir įkvėpti lietuvybės, kultūros, kurią mums atvežėte. Tikimės ir tolesnio bendradarbiavimo, nes mums to reikia. Ačiūūūū“

Visą kelionę jaunuolius iš Lietuvos supo Saulės mokyklos Direktorės Astos ir mokytojų bei darbuotojų begalinis rūpestis – vieni maitino, kiti rūpinosi nakvyne ir kelionių bilietais, treti organizavo ekskursijas ir siuntė pasiūlymus, ką pamatyti ir aplankyti Stokholme ir t.t. Lietuvaičiai liko nuoširdžiausiai dėkingi savo naujiems draugams Švedijoje.

Už rūpestį ir galimybę patogiai nukeliauti į Kauno oro uostą ir atgal teatras IKI dėkoja Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos darbuotojams ir Direktorei.REDAKCIJA REKOMENDUOJA