REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Balandžio 12 d. 11:25

Ignalinoje vyksta pirmoji Savivaldybės administracijos vykdomo projekto „Europa kuria: visi skirtingi – visi lygūs“ meno rezidencija

Ignalina

Lina KovalevskienėŠaltinis: Ignalinos rajono savivaldybė


297925

Tapybos plenere dalyvauja po du dailininkus iš Daugpilio (Latvija), Serocko (Lenkija), Prachaticės (Čekija) ir vienas iš Paryžiaus (Prancūzija).

Lietuvai atstovauja Gabija Kondratavičiūtė ir Dalius Vrubliauskas. Gabija gimė Ignalinoje, čia baigė mokyklą, Dailės studiją. Vilniaus dailės akademijoje studijavo scenografiją. Dailininkas, dėstytojas Dalius Vrubliauskas puoselėja šiltus jausmus Ignalinai, šiame krašte turi sodybą ir gražiai prisimena, kaip prieš metus Daugėliškio krašto bendruomenės pakviestas kartu su studentais tyrinėjo Naujojo Daugėliškio Šv. apaštalų Joakimo ir Anos bažnyčios meninius bruožus, dalyvavo bendruomenės organizuotame plenere.

Tarptautiniame plenere dalyvaujantys dailininkai skuba užbaigti savo darbus. Jų dirbtuvės įrengtos Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos bendrabutyje. Vakar juos aplankėme kartu projekto vadove Justina Vinikaite ir veiklų koordinatore Rasa Juodagalviene. Kai kurių dailininkų mintys bus perkeltos į kuriamą filmuką, pristatysiantį plenerą Ignalinoje.

Paveiksluose labai įdomiai įprasminama lyčių lygybės tema. Kūriniai, kaip ir jų autoriai, labai skirtingi. Ir tai kalba apie atskirus meninius pasaulius, kurie puikiai dera ir vienoje temoje, ir vienoje draugijoje. Menininkai ne tik kuria, bet ir smagiai bendrauja, įdomiai leidžia laiką. Vakar visi dalijosi ekskursijos įspūdžiais. Turizmo informacijos centras jiems pristatė Ignalinos kraštą. Aplankytos gražiausios Aukštaitijos nacionalinio parko vietos, Paliesiaus dvaras.

Jau rytoj, balandžio 13 d. 14 val., Ignalinos krašto muziejuje bus atidaryta plenerą vainikuosianti paroda. Renginys skiriamas Pasaulinei kultūros dienai paminėti.REDAKCIJA REKOMENDUOJA