REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2020 m. Rugpjūčio 24 d. 19:48

Ieva Narkutė pristato dainą, skirtą Baltarusijai ir „Laisvės keliui“ (vaizdo klipas)

Vilnius

Ieva Narkutė. Nuotraukos autorius Gabrielius Jauniškis

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


143153

Dainininkė Ieva Narkutė Baltarusijos palaikymo akcijos „Laisvės kelias“ metu pristatė naujausią savo kūrinį – dainą „Laisvė“, kurią įkvėpė pastarųjų savaičių įvykiai Baltarusijoje. Kaip sako kūrinio autorė, dabar yra metas, kai turime solidarizuotis ir taikiomis akcijomis bei dainomis išreikšti palaikymą protestuojantiems kaimynams.

„Atpažįstu svajonę, kurią degant matau kiekvienose jauno baltarusio akyse, pastarosiomis dienomis žvelgiančiomis iš nuotraukų ir vaizdo įrašų. Atpažįstu šį troškimą – abejingumui čia nėra vietos. Esu iš tos kartos, kuri raško saldžius laisvės vaisius. Per dainas ir kraują laisvę atgavo mano tauta. Dabar – baltarusių laikas. Jie viso labo už sienos, bet taip ilgai buvo mums iš esmės nepasiekiami. Per ilgai. Tegu pagaliau prie sienos susitinka jų degantis kraujas ir mūsų dainos. Jų svajonė ir mūsų pažadas padėti. Broliai ir sesės baltarusiai, pirmyn!“, – mintimis apie dainą įkvėpusius jausmus dalijasi I. Narkutė.

I. Narkutės daina „Laisvė“ kviečia prisiminti savo pačių kelią ir kovą už laisvę bei palaikyti kaimynus baltarusius. Dainininkė kūrinį pristatė sekmadienį vykusios taikios akcijos „Laisvės kelias“ metu Medininkuose.

„Kai tokie dalykai dedasi visai čia pat, šalyje, su kuria turime bendrą sieną, mes negalime likti abejingi, – sako „Laisvės TV“ įkūrėjas ir „Laisvės kelio“ iniciatorius Andrius Tapinas. – Šis taikus protestas susikūrė vos per savaitę, o jau trečią iniciatyvos dieną turėjome atidaryti antrą „Laisvės kelio“ liniją, nes norinčiųjų stovėti už laisvę buvo labai daug. Sekmadienį rankomis susikibo net apie 50 tūkstančių žmonių. Ievos Narkutės daina pradėjo šią akciją ir tapo jos simboliu“.

Dainai „Laisvė“ per vieną naktį sukurtas baltarusių kalba titruotas vaizdo klipas, kuriame panaudoti „Baltijos kelio“, „Laisvės kelio“ bei protestų Baltarusijoje vaizdai.

Klipą žiūrėti galite čia: 

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA