REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 4 d. 21:16

I. Vėgėlės ir G. Nausėdos ginčas: kelia klausimus dėl kampanijas remiančių verslo atstovų

Lietuva

Prezidento rinkimų debatai. ELTA / Orestas Gurevičius

EtapliusŠaltinis: ELTA


300067

Kandidatai į prezidentus – advokatas Ignas Vėgėlė bei perrinkimo siekiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda – ir toliau kritikuoja vienas kitą dėl sulaukiamos verslo atstovų paramos bei galimo viešų ir privačių interesų konflikto.

Šeštadienį vykusiuose nepriklausomo politikos stebėsenos tinklo „Žinau, ką renku“ prezidento debatuose I. Vėgėlė sulaukė klausimo dėl jo požiūrio į Taivaniečių atstovybę. Advokatas ne kartą suabejojo Taivano investicijų sulaukusios įmonės „Teltonika“ ir G. Nausėdos ryšiais – esą dėl to, jog dabartinis prezidentas palaiko Lietuvos užsienio politiką Taivano atžvilgiu, antros kadencijos siekiantis G. Nausėda sulaukė „Teltonikos“ įkūrėjo Arvydo Paukščio finansinės paramos.

Tačiau debatų metu pastebėta, jog pats I. Vėgėlė valdo įmonę „Internetinė prekyba“, kuri prekiauja kiniškų prekių ženklų produkcija. Ar šioje situacijoje jis nemato interesų konflikto, I. Vėgėlė aiškiai neatsakė. Tačiau dar kartą užsiminė apie G. Nausėdos gautą paramą.

„Man patinka įmonė „Teltonika“, bet man nepatinka politikai, kurie pelnosi iš įmonės“, – šeštadienį debatų metu sakė I. Vėgėlė.

Visgi, į tai netruko sureaguoti ir šalies vadovas G. Nausėda.

„Ar kai kurie politikai pelnosi iš savo tėvų ir savo brolių?“ – klausė G. Nausėda, omenyje turėdamas I. Vėgėlės šeimos valdomą įmonę „Vilpra“.

VRK duomenimis, I. Vėgėlė iš savo tėvo Algirdo Stasio Vėgėlės bei brolio Martyno Vėgėlės yra sulaukęs paramos. Artimieji kandidatui paaukojo didžiausią leistiną sumą – po 17,9 tūkst. eurų. Politiko tėvas yra pagrindinis „Vilpra“ akcininkas, o brolis – įmonės direktorius.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 d.REDAKCIJA REKOMENDUOJA