REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 12 d. 20:37

I. Vėgėlė tikisi patekti į antrąjį prezidento rinkimų turą: mano, jog varžysis su dabartiniu šalies vadovu G. Nausėda

Lietuva

Ignas Vėgėlė. ELTA / Dainius Labutis

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


300868

Kandidatas į prezidentus Ignas Vėgėlė viliasi patekti į antrąjį šalies vadovo rinkimų turą ir jame susidurti su antrosios kadencijos poste siekiančiu Gitanu Nausėda.

„Aš beveik tikras, kad reiks antro turo – visos apklausos rodo, kad tokia yra tendencija“, – sekmadienį pasibaigus balsavimui prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo LRT laidoje „Savaitė“ sakė I. Vėgėlė.

„Aš viliuosi (patekti į antrąjį turą), dėl to, kad aš siūlau kitokios Lietuvos viziją. Siūlau Lietuvos, kuri žvelgia žmogui į akis, kuri rūpinasi žmogumi, kuri girdi žmogų, (viziją – ELTA)“, – tikino jis.

Klausiamas, kaip mano, kas galėtų būti jo konkurentas antrajame rinkimų ture, I. Vėgėlė įvardijo dabartinį prezidentą G. Nausėdą.

„Turbūt mažai kam kiltų abejonių, kad tai galėtų būti einantis pareigas prezidentas“, – aiškino advokatas.

„Jis turėjo labai didžiulius resursus – tiek ekonominius, tiek finansinius, tiek ir žmogiškuosius. Tuos resursus Gitanas Nausėda naudojo rinkimų kampanijai, mano supratimu, ir skundų rašyme – ir aš ne vienas, ir jūs, žurnalistai, stebėjotės tuo, ir politologai stebėjosi. Tačiau VRK iki šiol dar to skundo iki šiol neištyrė“, – anksčiau išreikštą kritiką prezidentui kartojo jis.

ELTA primena, kad sekmadienį vyko prezidento rinkimai ir referendumas dėl pilietybės išsaugojimo. Atiduoti savo balsą šalies vadovo rinkimuose prie balsadėžių atėjo 59,37 proc. piliečių.

Dėl šalies vadovo posto varžėsi 8 kandidatai: antrosios kadencijos siekiantis Gitanas Nausėda, konservatorių keliama premjerė Ingrida Šimonytė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas Giedrimas Jeglinskas, Laisvės partijos atstovas, buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas, Darbo partijos lyderis Andrius Mazuronis, savarankiškai išsikėlę teisininkas Ignas Vėgėlė, gydytojas Eduardas Vaitkus ir eksparlamentaras Remigijus Žemaitaitis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA