REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Lapkričio 30 d. 12:48

I. Vėgėlė sako dar neapsisprendęs, ar kandidatuos į prezidentus

Lietuva

Ignas JačauskasŠaltinis: BNS


252622

Advokatas Ignas Vėgėlė sako, kad dar nėra apsisprendęs, ar 2024-aisiais dalyvaus prezidento rinkimuose.

Visuomenės apklausose kaip vienas realiausių dabartinio šalies vadovo Gitano Nausėdos konkurentų figūruojantis teisininkas taip pat tvirtina neturintis atsakymo, ar dalyvaus tais pačiais metais vyksiančiuose Seimo, Europos Parlamento rinkimuose su kuria nors dabartine politine jėga ar, pavyzdžiui, suktų į politiką su Sveikatos teisės institutu, jei šis steigtų politinę organizaciją.

„Sprendimo dar nesu padaręs, esu minėjęs, kad jis yra sunkus dėl visos eilės priežasčių, taip pat ir dėl asmens privatumo labai didžiulio atsisakymo. Tą žino visi, kas yra aukštuose postuose“, – BNS trečiadienį sakė I. Vėgėlė.

Jis taip pat tvirtino, kad galimybės dalyvauti kituose rinkimuose priklausys nuo apsisprendimo kandidatuoti ar nekandidatuoti į prezidentus.

„Norint atsakyti į klausimą, su kuo ir kaip, reikėtų į pirmą klausimą atsakymą žinoti – taip ar ne. Šiuo metu nei Sveikatos teisės institutas, mano žiniomis, nėra politinė organizacija, nei kitos, pilietinių organizacijų yra daug, jos netapo politinėmis. Ar taps ir jeigu taps – tada bus matyti. Iš kitos pusės, yra ir politinių partijų nemažai, su kuriomis galima bendradarbiauti“, – kalbėjo I. Vėgėlė.

Advokatas sakė, kad jo apsisprendimas eiti į politiką priklausys nuo to, ar jam pavyks pasiekti norimų rezultatų kaip visuomenininkui.

„Būnant visuomenininku, aš tikrai tą pasiekiu. Ar pasiekčiau būdamas politiku tiek pat, daugiau ar mažiau – sunku atsakyti, spėju, kad tikrai ne daugiau. Viskas dar labai toli. Žinoma, rinkčiausi labiau visuomenininko kelią, jis yra paprastesnis, turi mažiau apribojimų. Bet jei nematysiu galimybių siekti šito, ką darau, su kolegomis, tada tikrai reikės ieškoti kolegų ir įgyvendinti idėjas būnant politiku“, – teigė I. Vėgėlė.

Naujausioje, spalį atliktoje Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausoje per 15 proc. respondentų nurodė, jog prezidento rinkimuose balsuotų už G. Nausėdą, už buvusį Advokatų tarybos pirmininką I. Vėgėlę savo balsus būtų atidavę per 12 proc. apklaustųjų.

I. Vėgėlė pastaraisiais metais viešojoje erdvėje išryškėjo kaip vienas aktyviausių COVID-19 pandemijos valdymo kritikų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA