REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Lapkričio 29 d. 18:49

I. Vėgėlė pranešė sieksiantis prezidento posto

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Augustas Stankevičius, Saulius JakučionisŠaltinis: BNS


284969

Advokatas Ignas Vėgėlė pranešė dalyvausiantis kitais metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

„Girdėdamas ir jausdamas daugybės Lietuvą mylinčių žmonių pasitikėjimą, apsisprendžiu dalyvauti ateinančiais metais vyksiančiuose Lietuvos prezidento rinkimuose“, – kampanijos pradžios renginyje trečiadienio vakarą sakė teisininkas.

Teisininko išsilavinimą turintis 48-ių I. Vėgėlė teigė, kad į politiką grįžta, nes Lietuvai reikia „stiprios, drąsios, tačiau atviros tautai ir visiems žmonėms lyderystės“.

„Lyderystės, kuri nebijo ryžtingai ginti pamatinių mūsų tautos ir valstybės vertybių, siekti teisingumo, Lietuvos saugumo ir taikos, rūpesčio labiausiai pažeidžiamais“, – kalbėjo kandidatas į prezidentus.

„Lyderystės, kuri negaili jėgų ir ryžto bei turi kompetenciją pakeisti ydingą Lietuvos politinę ir valdymo sistemą“, – pridūrė jis.

2002–2004 metais dabartinis kandidatas buvo Lietuvos krikščionių demokratų partijos valdybos vicepirmininku, o 2004–2006 metais – pirmininku. Jis taip pat nesėkmingai kandidatavo į Europos Parlamentą.

I. Vėgėlė pabrėžė dabar neatstovaujantis jokiai politinei partijai ar politiniam interesui. Jis taip pat tikino nesantis įsipareigojęs jokiam verslui.

„Tuo labiau nesu įsipareigojęs jokiai užsienio valstybei ar bet kokiai specialiajai ar saugumo tarnybai“, – teigė teisininkas.

„Auganti tauta“

Gyventojų ir politikų ryšį Lietuvoje jis lygino su griūvančiais tiltais.

„Aš manau, kad atėjo laikas juos atkurti. Atėjo laikas sprendimams, kurie remtųsi visiems suprantama ir aiškia vizija. Kuri atneštų lyderystę ir labai aiškią įžvalgą, o tai leistų vertinti visų mūsų sprendimų reikalingumą, būtinumą, tų sprendimų efektyvumą. Lyderystę, kuri atneštų visus uždegančią ir apjungiančią viltį“, – sakė I. Vėgėlė.

„Ta viltis ir vizija – tai mūsų auganti tauta. Ne tik demografine prasme, bet ir kultūrine, dvasine, ekonomine, socialine, politine ir visomis kitomis augančios ir stiprios valstybės prasmėmis“, – pridūrė jis.

Kandidatas teigė, kad Lietuvoje turėtų būti „atkurtas pasitikėjimas valdžia, įtvirtinant ir įgyvendinant asmeninę teisinę valdžios atstovų atsakomybę“.

Jis pabrėžė neateinantis dalinti pažadų.

„Nežadėsiu nemokamos duonos, nei iškalbingų skaičių ar menamos gerovės. Bet pasižadu ginti kiekvieną žmogų visomis savo jėgomis, visa širdimi tarnauti Lietuvai, visa širdimi tarnauti kiekvienam Lietuvos žmogui“, – renginyje sakė teisininkas.

„Valstybinis totalitarizmas“

Spėliones dėl I. Vėgėlės grįžimo į politiką pakurstė dar prieš dvejus metus jo pasakyta kalba, kurioje jis kritikavo COVID-19 pandemijos valdymo priemones.

Kreipdamasis į bendražygius ir visuomenę trečiadienį, jis prisiminė ir šią kalbą, bet tvirtino tuomet politinių ambicijų neturėjęs.

„Prieš dvejus metus pasakiau kalbą. Ne dėl to, kad norėjau būti žinomas ar norėjau būti pastebėtas. Lietuvos advokatūra jau tuo metu buvo tapusi žinoma ir tvirta žmogaus teisių gynėja, ačiū visiems bendraminčiais, kurie per tas dvi kadencijas padėjo tai pasiekti. Prabilau todėl, kad tiesiog nebegalėjau tylėti“, – sakė I. Vėgėlė.

„Žmogaus žeminimas, jo orumo, teisių ir laisvių paniekinimas tiesiog badė akis“, – kalbėjo kandidatas.

Advokatas save vadino kovotoju už žmonių teises, neleidžiančiu valdžiai „visų mūsų marginalizuoti, apšmeižti ar sutrypti“.

„Supratau, kad mes – kovojantys – stipriai rizikuojame savo gerbūviu, rizikuojame savo karjera, šeimos ramybe. Bet kartu suvokiau, kad tik drąsūs ir ryžtingi žmonės gali išklibinti šį valstybinį totalitarizmą“, – kalbėjo jis, komentuodamas pandemijos valdymą.

Dėl jo viešų pasisakymų apie paramos rinkimą medikams per koronaviruso pandemiją ir Rusijos užpultiems ukrainiečiams teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska advokatui yra iškėlusi drausmės bylą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA