REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 12 d. 11:35

I. Vėgėlė balsavo prezidento rinkimuose: prizas – kitokia Lietuva

Lietuva

Dainiaus Labučio nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


300849

Balsuoti prezidento rinkimuose atvykęs kandidatas į šalies vadovo postą Ignas Vėgėlė pripažino – rinkimų agitavimo laikotarpis prailgo ir kainavo daug jėgų. Todėl, neslėpė kandidatas, sekmadienį jo pagrindinė užduotis – pailsėti ir laimėti.

„Prailgo visas laikas gal ta prasme, kad iš tiesų tai atima labai daug jėgų, labai daug energijos. Bet kai žinai, dėl ko kovoji ir kai matai kitokios Lietuvos viziją, galimybę kitaip kalbėti su žmonėmis, tai atsibundi ryte ir toliau dirbi ir važiuoji. (...) Ateity – labai didžiulis prizas. O prizas – kitokia Lietuva“, – po balsavimo sekmadienį žurnalistams teigė I. Vėgėlė.

„Pagrindiniai darbai šiandien – pailsėti, laimėti pirmą turą ir laimėti antrą turą“, – kalbėjo kandidatas.

Tuo metu kalbėdamas apie stipriausią savo konkurentą rinkimų finišo tiesiojoje, kandidatas konkrečių vardų neminėjo. Visgi, I. Vėgėlė teigė manantis, jog gyventojai yra pasiryžę rinktis kitokią Lietuvą.

„Nenorėčiau įvardinti pavardžių, juolab dabar yra draudimas agituoti. Manau, kad Lietuva renkasi tarp to, kas buvo ir to, kas gali būti – kitokios Lietuvos, Lietuvos, kuri žiūri į akis, kuri girdi žmogų“, – sakė I. Vėgėlė.

ELTA primena, kad sekmadienį Lietuvoje vyksta prezidento rinkimai ir referendumas dėl pilietybės išsaugojimo. Balsavimas rinkimų apylinkėse rinkimų dieną vyksta nuo 7 iki 20 valandos.

Dėl šalies vadovo posto varžosi 8 kandidatai. Antrosios kadencijos siekia Gitanas Nausėda, konservatoriai kelia premjerę Ingridą Šimonytę, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – Giedrimą Jeglinską, Laisvės partija – buvusį Konstitucinio Teismo (KT) pirmininką Dainių Žalimą, Darbo partija – savo lyderį Andrių Mazuronį.

Savarankiškai išsikėlė advokatas Ignas Vėgėlė, medikas Eduardas Vaitkus bei partijos „Nemuno aušra“ įkūrėjas Remigijus Žemaitaitis.

Referendumo biuletenyje siūloma atsisakyti šiuo metu Konstitucijoje įrašyto sakinio: „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“. Ši nuostata neleidžia išsaugoti Lietuvos pilietybės įgijus kitos valstybės pilietybę.

Iš viso prezidento rinkimuose ir referendume balsavimo teisę turi 2 385 234 rinkėjai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA