REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Gegužės 13 d. 09:07

I. Vėgėlė: atidaviau jėgas, tačiau stebuklas neįvyko

Lietuva

ELTA nuotr.

Martyna PikelytėŠaltinis: ELTA


300921

Į antrąjį turą nepatekęs Ignas Vėgėlė tikina, kad šio lūkesčio išsipildymas prilygtų stebuklui. Pasak jo, prastesnį nei tikėjosi pasirodymą rinkimų metu lėmė balsų pasiskirstymas tarp kitų kandidatų.

„Rezultatus vertinu gerai, esu vienintelis Lietuvoje atėjęs ne iš sistemos ir neruoštas sistemos kandidatas, surinkęs beveik 175 tūkst. Lietuvos žmonių balsų. Esu labai dėkingas kiekvienam žmogui už kiekvieną jo balsą, tas balsas įpareigojo mane ir veikiau, atidaviau savo jėgas, dariau viską, kad pavyktų, tačiau tas stebuklas neįvyko. Stebuklas būtų buvęs, jei patekčiau į antrą turą“, – pirmadienio rytą spaudos konferencijoje kalbėjo I. Vėgėlė.

Anot jo, tokį rinkimų rezultatą lėmė balsų pasiskirstymas tarp kitų kandidatų. Ši situacija, pabrėžia I. Vėgėlė, yra labai patogi antros kadencijos siekiančiam prezidentui Gitanui Nausėdai ir premjerei Ingridai Šimonytei.

„(Lėmė – ELTA) tai, kad prastai pasirodė Dainius Žalimas, leidęs surinkti didesnį balsų skaičių Ingridai Šimonytei. Iš kitos pusės reikia suprasti, kad bandant patekti į politinę sistemą, nebūnant joje yra ribotas elektoratas. Deja, bet tarp mūsų, žmonių, kurie norėjo pokyčio sistemoje, išsisklaidė balsai. Politinė sistema liks tokia, kokia buvo. Tiek Gitanui Nausėdai, tiek Ingridai Šimonytei ši situacija yra patogi“, – pridūrė jis.

Rinkimai galėjo būti ne visai skaidrūs

Vertindamas balsavimo rezultatus trečioje vietoje likęs I. Vėgėlė tvirtino, kad rinkimai galėjo būti nevisiškai skaidrūs. Anot jo, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovų nedalyvavimas rinkimuose ir kai kurie Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimai kelia klausimų dėl galutinių rezultatų.

„ESBO tarptautinių stebėtojų nebūvimas. VRK veikla yra nesuvokiama. Jie nesugebėjo per 2 mėn. išspręsti vienų kandidatų skundų prieš kitus. Taip pat VRK netinkamai prižiūrėjo rinkimus – eilinį kartą trūko biuletenių“, – aiškino I. Vėgėlė.

„Atotrūkis yra pakankamas, kad neverta skųsti. Bet akivaizdu, kad VRK tinkamai nevykdo veiklos“, – tvirtino jis.

Neatskleidžia, ar liks politikoje

I. Vėgėlė tikina, kad dėl savo ateities politikoje jis apsispręs vasarą. Visuomenininku save vadinantis kandidatas neatskleidžia, ar sutiktų tapti naujuoju premjeru.

„Taip, reikės galvoti kaip išnaudoti tą pasitikėjimą, kuri man suteikė žmonės“, – tikino jis.

I. Vėgėlės nuomone, į antrąjį turą patekusi premjerė Ingrida Šimonytė patyrė fiasko surinkdama gerokai mažiau balsų nei prieš penkerius metus.

„Akivaizdu, kad dabartinė valdančioji dauguma patiria vis didesnį fiasko. I. Šimonytės surinkti balsai rodo, kad ji surinko ženkliai mažiau nei du devyn. Akivaizdus nusivylimas valdančiąja dauguma“, – pridūrė advokatas.

Antrame ture kandidatų nerems

Kalbėdamas apie į antrąjį turą išėjusius kandidatus I. Vėgėlė patikina, jog neketina remti nei antros kadencijos siekiančio Gitano Nausėdos, nei premjerės Ingridos Šimonytės. Jis akcentuoja, jog antrojo turo rezultatai aiškūs jau dabar.

„Nematau prasmės nieko remti. Klausimas, ar yra prasmės išvis balsuoti, todėl, kad visi sėdintys salėje jau žino rezultatą, kuris bus po dviejų savaičių. Visiems jums būtų daug įdomiau, jeigu rezultatai būtų buvę kitokie šiandien ryte. Dabar mes turėsime dvi tuščias savaites“, – akcentavo I. Vėgėlė.

ELTA primena, kad po dviejų savaičių vyksiančiame antrajame prezidento rinkimų ture – kaip ir prieš penkerius metus – susitiks perrinkimo siekiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir konservatorių kandidatė, premjerė Ingrida Šimonytė.

Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, suskaičiavus biuletenius iš visų 1895 rinkimų apylinkių, pirmajame rinkimų ture nugalėtoju tapo G. Nausėda, surinkęs 44,19 proc. rinkėjų balsų. Antroje vietoje likusi I. Šimonytė sulaukė 19,78 proc. rinkėjų palaikymo.

Sekmadienį atiduoti savo balsą šalies vadovo rinkimuose prie balsadėžių atėjo 59, 48 proc. piliečių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA