REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 21 d. 13:47

I. Vėgėlė apskundė G. Nausėdą: tai gali būti pagrindas pašalinti kandidatą iš rinkimų

Lietuva

ELTA nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


295658

Prezidento posto siekiantis advokatas Ignas Vėgėlė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateikė skundą dėl dabartinio šalies vadovo Gitano Nausėdos vizitų į regionus.

„Gitanas Nausėda vizitais į regionus vykdo ne prezidento pareigas, bet rinkimų agitaciją valstybės biudžeto lėšoms“, – išplatintame pranešime teigė I. Vėgėlė, pažymėdamas, kad antrosios kadencijos Daukanto aikštėje siekiančio G. Nausėdos išvykų į regionus skaičiaus išaugo rinkimų kampanijos metu.

„Sistemingas naudojimasis tarnybine padėtimi ir rinkimų kampanijos vykdymas už mokesčių mokėtojų pinigus gali būti vertinami kaip šiurkštus rinkimų įstatymo pažeidimas“, – pridūrė jis.

Kaip nurodoma pranešime, į šalies vadovo postą pretenduojantis I. Vėgėlė prašo VRK įvertinti, ar G. Nausėda nepažeidžia Rinkimų kodekse numatyto šiurkštaus pažeidimo apibrėžimo, kurio nepaisydamas kandidatas gali būti pašalintas iš rinkimų.

ELTA primena, kad įsibėgėjant prezidento rinkimų kampanijai šį klausimą kelia ne tik I. Vėgėlė. Kitų dabartinio šalies vadovo G. Nausėdos konkurentų akys taip pat krypsta į Daukanto rūmų šeimininko vizitus po Lietuvą.

Kandidatai į prezidentus įsitikinę, kad šių šalies vadovo kelionių tikslas yra vykdyti savo rinkiminę kampaniją. Todėl, pasak G. Nausėdos varžovų, už mokesčių mokėtojų pinigus finansuojami vizitai į regionus yra akivaizdus Rinkimų kodekso pažeidimas, kuriuo turėtų susirūpinti ir VRK.

Tiesa, Prezidentūra su kaltinimais nesutinka ir atkreipia dėmesį, kad tokio pobūdžio vizitai į regioną vyko visos jo kadencijos metu.REDAKCIJA REKOMENDUOJA