REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Birželio 23 d. 14:55

Į vadovų pareigas Seime siūloma skirti tik leidimą dirbti su slapta informacija turinčius parlamentarus

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


7571

Seimo Statute siūloma numatyti reikalavimą Seimo valdybos nariams, Seimo Pirmininko pavaduotojams, komitetų ir komisijų pirmininkams, visiems Kriminalinės žvalgybos komisijos nariams turėti leidimą dirbti ar susipažinti su slapta informacija.

Taip pat siūloma suteikti teisę Seimo Pirmininkui potvarkiu numatyti ir kitas pareigybes, kurioms reikalavimas turėti leidimą dirbti su įslaptinta informacija būtų privalomas.

Tokias Statuto pataisas Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas kartu su kitais parlamentarais.

Seimo Statute numatyti Seimo valdybos ir atskirų Seimo komitetų įgaliojimai, darbo tvarka ir galimi sprendimai tam tikrais, ypatingais, t. y. mobilizacijos ar karo padėties atvejais. Atsižvelgiant į tai, kad tokių sprendimų priėmimas gali būti siejamas su įslaptintos informacijos naudojimu, siūloma, kad Seimo Statutas numatytų reikalavimą turėti atitinkamus leidimus Seimo valdybos nariams, komitetų ir komisijų pirmininkams.

Šiuo projektu taip pat siekiama užtikrinti, kad Seimo nariams, kurie priima arba dalyvauja priimant sprendimus valstybei ypač svarbiais klausimais, organizuoja komitetų ir komisijų veiklą, būtų prieinama visapusiška, tarp jų ir įslaptinta informacija.

„Šiuo metu susiklosčiusi situacija, kai į svarbias pareigas Seime gali būti paskirtas asmuo, kurio veikla nesuderinama su nacionalinio saugumo interesais. Todėl šiuo projektu siekiama, kad į Seimo komitetų, komisijų vadovų pareigas, taip pat Seimo valdybos nariais galėtų būti skiriami Seimo nariai, kurių lojalumu ir patikimumu Lietuvos valstybei tarp visuomenės nekiltų abejonių“, - sako projektą parengę Seimo nariai.

Šiuo metu Seimo Statutas numato, kad tik Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai privalo turėti leidimą dirbti su įslaptinta informacija. Kitos pareigos, kurias eiti toks leidimas būtinas, numatytos Seimo Pirmininko potvarkyje.

Kaip ELTA jau skelbė, birželio 8 d. Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis Seime sakė, kad leidimus dirbti su slapta informacija turi 63 Seimo nariai, yra tikrinamai 6 parlamentarai, o 13 Seimo narių, kuriems pagal Seimo statutą privaloma turėti leidimą dirbti su slapta informacija, dar neužpildė Valstybės saugumo departamento (VSD) klausimyno.

„Deja, klausimyno dar yra neužpildę 13 Seimo narių, kuriems priklauso turėti leidimą dirbti su slapta informacija“, - yra sakęs D. Jauniškis. Jis pareiškė viltį, kad VSD ateityje gaus parlamentarų atsakymus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA