REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Kovo 26 d. 14:16

Į teismą atvykęs M. Sinkevičius: tikiuosi būti visiškai išteisintas

Jonava

Josvydo Elinsko / ELTA nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: ELTA


296128

Piktnaudžiavimu tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis kaltinamas Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius tikisi visiško išteisinimo, jis teisme savo kaltės nepripažino. Tuo metu prokuroras teismui pateikė papildomus dokumentus, anot kaltintojo, jie patvirtina baudžiamosios bylos duomenis.

Antradienį po pietų Jonavos rajono savivaldybės vadovas atvyko į Kauno apygardos teismo posėdį.

Jis žurnalistams sakė, kad teisme tikisi visiško išteisinimo ir savo nekaltumą pagrįs teismui pateiktais dokumentais.

„Kaltinimas aiškus, kaltu neprisipažįstu“, – per posėdį sakė V. Sinkevičius.

Jis sakė pasiruošęs teismui pristatyti savo poziciją, tai yra duoti parodymus, tačiau byloje atsiradus naujai medžiagai, jis nori pirma susipažinti su ja, ir tik paskui duoti parodymus.

Kaltinimą politiko byloje palaiko buvęs Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

Anot prokuratūros, M. Sinkevičiui pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo, dokumento suklastojimo ir turto pasisavinimo, einant Jonavos rajono savivaldybės tarybos nario pareigas. Byla teismą pasiekė vasarį.

Kaip paskelbė prokuroras D. Valkavičius, siekdamas išvengti asmeninių lėšų panaudojimo, tarybos narys suklastojo 16 vienetų finansinių apskaitų, pateikė jas Jonavos rajono savivaldybės administracijai, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, padarė didelę neturtinę žalą savivaldybei, nes buvo pakirstas pasitikėjimas šia institucija.

Kaltinamąjį aktą paskelbęs prokuroras taip pat teigė, kad M. Sinkevičius sulaužė tarybos nario priesaiką, sumenkino įstaigos autoritetą, demonstravo nuostatą nesilaikyti įstatymų.

Prokuroras D. Valkavičius teismui pateikė teismui nemažos apimties papildomus duomenimis, pasak jo, tai papildomi duomenys, kurie buvo gauti jau pasibaigus ikiteisminiam tyrimui. M. Sinkevičiaus advokatas Arūnas Petrauskas teismo prašė leisti susipažinti su jais.

Teisėja Laima Šeputienė sakė, kad prokuroras turi teisę pateikti papildomus duomenis, jie bus analizuojami įrodymų tyrimo procese.

Bylos nagrinėjimas bus tęsiamas balandžio 12 dieną. Kaltinamajam per tą laiką bus suteikta galimybė susipažinti su prokuroro pateikta medžiaga.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų pagrindu M. Sinkevičiui pateikti kaltinimai dėl 2019–2023 m. Jonavos rajono savivaldybės administracijai galimai padarytos 1487,62 eurų dydžio turtinės žalos. Politikas tikina grąžinęs per 4 tūkst. eurų.

Įtariama, kad nurodytu laikotarpiu būdamas Jonavos rajono savivaldybės nariu M. Sinkevičius už pareigoms vykdyti skirtas savivaldybės lėšas išsimokėtinai pirko asmeniniam naudojimui skirtą turtą bei sumokėjo už sutuoktinės naudotas mobilaus ryšio paslaugas.

Tyrimo metu taip pat gauta duomenų, kad Jonavos rajono savivaldybės administracijai buvo teikiami galimai suklastoti tarybos nario išlaidas pagrindžiantys finansiniai dokumentai.

Jonavos meras M. Sinkevičius, pernai kilus įtarimams dėl savivaldybės tarybos nario veiklai skirtų lėšų panaudojimo skaidrumo, paskelbė stabdantis narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje. Lietuvos savivaldybių asociacija yra laikinai sustabdžiusi M. Sinkevičiaus vadovo šioje asociacijoje pareigas.

ELTA primena, kad pavasarį visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių.

STT jau yra pradėjusi ikiteisminius tyrimus dėl Vilniaus miesto, Kauno miesto, Šiaulių miesto, Kauno rajono, Neringos, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių, Ignalinos, Jonavos, Lazdijų, Alytaus, Marijampolės, Ukmergės, Pasvalio, Prienų rajonų bei Kretingos, Utenos ir Birštono savivaldybių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA