REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2023 m. Kovo 31 d. 13:10

Į Tarptautinį Trakų golbolo turnyrą pavyko atvykti ir Ukrainos moterų komandai

Trakai

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Trakų raj. savivaldybės inf.


263207

Šiandien prasideda Tarptautinis Trakų golbolo (aklųjų riedulio) turnyras, kuriame šiemet dalyvauja net 12 vyrų ir moterų komandų iš 7 Europos šalių: Danijos, Ispanijos, Izraelio, Prancūzijos, Švedijos, Ukrainos ir Lietuvos. Tai – vienas svarbiausių tarptautinių renginių ruošiantis šią vasarą vyksiančioms IBSA žaidynėms, kurių metu komandos kovos dėl kelialapio į 2024 metų Paryžiaus paralimpines žaidynes.

„Kitų žemynų komandos dar vengia vykti į Lietuvą, kuri joms atrodo per arti karo zonos, o Europos komandos drąsiai atvyksta. Džiaugiamės, kad sulaukėme ir nacionalinės moterų golbolo rinktinės iš Ukrainos. Nors atvyko maža sudėtimi, keliavo autobusais ilgai ir sunkiai, bet sėkmingai pasiekė Lietuvą. Ukrainos valdžia ragina aukščiausio lygmens sportininkus pagal galimybes vykti ir dalyvauti tarptautinėse varžybose“, – pasakoja Tarptautinio Trakų turnyro direktorė Vilma Venckutonytė.

Tradiciškai kovo mėnesį organizuojamas Tarptautinis Trakų golbolo turnyras jau du kartus neįvyko dėl force majeure – 2020 metais dėl COVID-19 pandemijos, pernai – dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje. Turnyrą organizuojančios Lietuvos golbolo teisėjų asociacijos nariai džiaugiasi, kad tai neatbaidė komandų ir šiemet jos vėl skubėjo registruotis į turnyrą Trakuose.

„Trakų turnyras jau tapo tradiciniu, susikūrė tarptautinį vardą, užsienio komandos jį pamėgo ir rekomenduoja viena kitai ne tik dėl aukšto lygio golbolo varžybų, bet ir dėl patogios logistikos, jaukaus apgyvendinimo, skanaus maisto, išskirtinės Trakų panoramos ir ramybės“, – pasakoja V. Venckutonytė.

Lietuvos vyrų golbolo rinktinei Trakų turnyre atstovauja 6 žaidėjai: Nerijus Montvydas, Artūras Jonikaitis, Justas Pažarauskas, Mantas Brazauskis, Normantas Prušinskas ir Juozas Eigminas, vadovaujami trenerio Klaido Janeikos. Sausio mėnesį golbolo bendruomenė neteko ilgamečio žaidėjo ir komandos kapitono Mariaus Zibolio – jo vardui atminti įsteigtas specialus „Labiausiai patyrusio turnyro žaidėjo“ apdovanojimas.

Pogrupio rungtynes lietuviai žais: kovo 31 dieną 11:15 val. su Prancūzijos vyrų komanda, 19:55 val. su Danijos komanda, balandžio 1 dieną 13:25 val. su Izraelio-1 komanda. Atkrentamosios rungtynės vyks visą šeštadienio popietę, finalai – sekmadienį 8–12:30 val.

Nuo pat nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje kultivuojamas golbolas yra vienintelė paralimpinė komandinė sporto šaka, sukurta specialiai žmonėms su regėjimo negalia, o ne pritaikyta iš sveikųjų sporto.REDAKCIJA REKOMENDUOJA