Aktualijos | 5 MIN.

Į SPA centrus pramogauti atvykę klientai „sveikatinami“ jiems to nežinant

Reporteris Skaistė
2022 m. gegužės 19 d. 09:45
woman-567021-960-720.jpg

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), gavusi informacijos, kad SPA centruose galimai klastojami dokumentai, taikomas netinkamas pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas teikiamoms paslaugoms, siekiant išvengti šio mokesčio mokėjimo, atliko keletą tokių poilsio ir SPA centrų patikrinimų. Po šių patikrinimų pradėti ir šiais metais užbaigti trys ikiteisminiai tyrimai, kuriuose nustatytos panašios PVM vengimo schemos.

Veikimo schema visuose SPA centruose buvo identiška – žinodami, kad su sveikatos priežiūra susijusioms prekėms ir paslaugoms taikomas 0 proc. PVM tarifas (jeigu medicinos dokumente nurodoma indikacija, dėl kurios reikalingas gydymas), kaltinamieji suteiktas poilsio (baseino, pirčių, masažo, inhaliacijos ar grožio procedūrų) paslaugas, klientams to nežinant, suklastoję duomenis jų sveikatos istorijos kortelėse, įformindavo kaip gydytojo paskirtas sveikatos priežiūros paslaugas ir vietoj 21 proc. PVM pritaikydavo lengvatinį 0 proc. PVM.

 PVM įstatymo 20 straipsnio komentaro nuostatose pažymėta, kad „kai klientai patys savo nuožiūra įsigyja sveikatingumo programą, į kurią įeina gydomųjų vonių, masažo, fizioterapijos procedūros, tai nesvarbu, kokia sveikatingumo programos trukmė (1, 2 ar 3 parų), į šią programą įtrauktos paslaugos PVM tikslais nelaikomos sveikatos priežiūros paslaugomis“.

 Trys ikiteisminiai tyrimai

Ikiteisminis tyrimas po patikrinimo buvo pradėtas dėl Druskininkuose veikiančio SPA centro veiklos. Buvo nustatyta, kad centre buvo klastojamos poilsiauti atvykusių asmenų sveikatos istorijos, nurodant, kad atvykę asmenys lankėsi pas gydytoją ir jiems buvo paskirtos sveikatinimo paslaugos, kurioms netaikomas 21 proc. PVM. Pareigūnai išsiaiškino, kad iš tiesų poilsiautojai pas gydytojus nesilankė, apie savo sveikatos istorijas nieko nežinojo, o į SPA atvyko tiesiog praleisti laisvalaikio ir papramogauti.

 Įtariama, kad taip klastojant dokumentus per pirmąjį 2019 m. pusmetį buvo gauta per 18 tūkst. eurų pajamų bei nesumokėta per 2,2 tūkst. eurų PVM. Ikiteisminis tyrimas nutrauktas kaltinamajam pripažinus kaltę ir atlyginus padarytą žalą.

 Labai panašus ikiteisminis tyrimas pradėtas ir dėl kito SPA centro, veikiančio Druskininkuose, veiklos. Čia įtarimų dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo bei mokesčių vengimo teikiant neteisingus duomenis apie pajamas sulaukė generalinis direktorius bei vyriausiasis finansininkas. Kartu su jais į teismą buvo pasiųstos ir 5 komplekse dirbančios gydytojos, jos buvo kaltinamos dokumentų klastojimu.

Ikiteisminį tyrimą vykdę pareigūnai įtaria, kad poilsio komplekso vadovas su finansininku bei gydytojomis pramogauti atvykusiems klientams išrašydavo jų ambulatorines sveikatos istorijos korteles ir jose įrašydavo tikrovės neatitinkančius duomenis apie neva tiems klientams rekomenduotas gydomąsias procedūras. Įtariama, kad poilsio komplekso klientai su gydytojomis dėl procedūrų nesikonsultavo, tačiau suteiktos baseinų, pirčių, masažo ir kt. paslaugos į apskaitą buvo įtrauktos kaip sveikatinimo, su 0 proc. PVM tarifu.

 Valstybei padaryta žala siekė per 33,3 tūkst. eurų nesumokėto PVM. Byla nagrinėjama teisme.

 Dar vienas ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po Kauno apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ir FNTT pareigūnų patikrinimo. Tyrimas pradėtas dėl Birštone veikiančios įmonės, teikiančios poilsio, SPA bei apgyvendinimo paslaugas.

 Atlikus patikrinimą užfiksuota, kad šiame SPA komplekse buvo taikoma tokia pat PVM vengimo schema, kuri aptikta kituose poilsio ir sveikatingumo kompleksuose. Apklausus dalį klientų paaiškėjo, kad didžioji dalis jų teigė, kad į kompleksą atvyko praleisti laisvalaikio ar išnaudoti dovanų gautų kuponų ir pas gydytojus dėl procedūrų nesilankė. Buvo nustatyta, kad už neva sveikatingumo paslaugas buvo gauta per 33 tūkst. eurų, nesumokėta beveik 6 tūkst. eurų PVM.

 Ikiteisminis tyrimas įmonei buvo nutrauktas laidavimu kaltininkui pripažinus savo kaltę, atlyginus žalą ir susitaikius su nukentėjusiuoju – Lietuvos valstybe, atstovaujama Kauno VMI.

 Seniai žinoma problema

 FNTT pareigūnams tokios PVM vengimo schemos žinomos jau nuo 2019 metų. Visuose atliktuose ikiteisminiuose tyrimuose galima įžvelgti identišką veikimo modelį.

 Sveikatinimo, SPA, poilsio, pirčių bei baseinų paslaugas teikiančios įmonės, siekdamos pritraukti poilsiautojus bei mažinti apgyvendinimo paslaugų kainas arba didinti sau pelną išvengiant PVM sumokėjimo valstybei, fiktyviai į savo apskaitą įtraukdavo su reabilitacija ar profilaktiniu gydymu susijusias paslaugas.

 FNTT, įvertinusi neigiamas tendencijas ir siekdama užkirsti kelią piktnaudžiavimo atvejams, siūlė teisės aktuose įtvirtinti nuostatą, kad klientui reikalingas sveikatos priežiūrai priskirtas paslaugas (sutrikimo diagnostikos, gydymo, profilaktikos, dispanserizacijos), kurioms galima taikyti PVM lengvatą, turėtų teisę skirti tik atitinkamos kvalifikacijos gydytojas.

Be to, FNTT siūlė įtvirtinti galimybę, kad sveikatos problemų turintys klientai, norėdami pasinaudoti SPA centrų paslaugomis su 0 proc. PVM, galėtų pristatyti pirminės sveikatos priežiūros gydytojo siuntimą, kuriame atsispindėtų klientui priskirta diagnozė.

ELTA


Lietuva
Kai sotumas neatneša ramybės: kaip per šventes atpažinti emocinį persivalgymą?
Šventiniu laikotarpiu persivalgymas dažnai tampa juokų objektu – sotūs pietūs, saldumynai ir nesibaigiančios vaišės tarsi neatsiejama tradicija. Tačiau ką daryti, jei maistas virsta ne tik šventės dalimi, bet ir būdu reaguoti į stresą ar nuobodulį? Ekspertai įspėja: atskirdami emocinį alkį nuo fizinio, galime ne tik pagerinti savijautą po švenčių, bet ir sustabdyti užburtą kaltės, gėdos ir persivalgymo ratą.
Sveikata | 6 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Skaitmeniniame ir urbanizuotame pasaulyje žmogaus ryšys su gamta sparčiai silpsta. 1800–2020 m. jis sumažėjo net 60 proc., rodo naujausias Derbio universiteto (JK) tyrimas. Jei niekas nesikeis, ši tendencija tik stiprės, tačiau jei veiksmų imsimės šiandien, iki 2050 m. galime viską pakeisti.
Sveikata | 6 MIN.
0
Ar esate susidūrę su situacija, kai kitas atsisako pripažinti savo klaidas, nors jos akivaizdžios? Tokie žmonės atrodo principingi ir egoistiški. Su kuriais Zodiako ženklais vengti pykčių, jei nenorite papildomo galvos skausmo?
Lietuva | 2 MIN.
0
Pasaulis
Joniškis
Prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jo susitikimas su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Floridoje bus viešas.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Joniškio rajone penktadienį apdegė šalia laužavietės stovėjęs šešiametis, rankas apdegė ir suaugęs vyras, praneša Policijos departamentas.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Ar esate susidūrę su situacija, kai kitas atsisako pripažinti savo klaidas, nors jos akivaizdžios? Tokie žmonės atrodo principingi ir egoistiški. Su kuriais Zodiako ženklais vengti pykčių, jei nenorite papildomo galvos skausmo?
Lietuva | 2 MIN.
0
Žinoma, kiekvienas horoskopo ženklas turi savo profesinių silpnųjų vietų, ir kiekvienas žmogus gali patekti į prastą darbinę aplinką. Vis dėlto, kai kurių Zodiako ženklų atstovai turi ypatingą „sugebėjimą“ stoti akistaton su savo viršininkais. Štai penki Zodiako ženklai, kuriems praverstų šiek tiek patarimų, padėsiančių išvengti kivirčų su vadovybe.
Lietuva | 4 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jo susitikimas su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Floridoje bus viešas.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Dėl Rusijos smūgių į Ukrainą Lenkija saugumo sumetimais naktį uždarė du oro uostus ir pakėlė į orą naikintuvus.
Pasaulis | 2 MIN.
1


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Joniškis
Šiauliai
Joniškio rajone penktadienį apdegė šalia laužavietės stovėjęs šešiametis, rankas apdegė ir suaugęs vyras, praneša Policijos departamentas.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Ar pamenate lygiai prieš dešimt metų, gruodžio 26 dieną, Šiaulius ir visą šalį sukrėtusį nusikaltimą. Būdamas vos aštuoniolikos metų tuomečio Šiaulių profesinio rengimo centro mokinys Mindaugas Babajevas, apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų, nužudė tos pačios mokymo įstaigos sargę. Praėjus pusmečiui nuo nusikaltimo šiaulietis buvo pripažintas kaltu ir nuteistas dešimties metų laisvės atėmimo bausme. Kadangi į bausmės laiką buvo įskaičiuotas laikas, prabūtas suėmime iškart po nusikaltimo, nuteistasis teoriškai kaip tik šiuo metu ir turėtų išeiti į laisvę.
Kriminalai | 4 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiandien siaučiantis stiprus ir gūsingas vėjas neaplenkė ir Šiaulių. Pačioje miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje – stovinti kalėdinė eglė galimai pajuto šios gamtos reiškinio jėga. Pasviro jos viršūnė su žvaigždės dekoracija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Bendrovė „Via Lietuva“ praneša, kad 2026 metais ir Šiaulių apskrityje bus vykdomi valstybinės reikšmės kelių infrastruktūros projektai. Situacija yra kintanti, todėl gali būti, kad per kitais metais sąrašas gali pasipildyti naujais projektais. Kol kas „Via Lietuva“ pateikia projektų sąrašą, kuriems vykdyti jau pasirašytos sutartys arba pirkimo procedūros eina į pabaigą ir sutartys bus pasirašytos artimiausiu metu. Taigi, kokie darbai kitąmet numatyti kiekvienoje Šiaulių regiono savivaldybėje?
Gatvė | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Pasiruošimo didžiosioms metų šventėms laikotarpiu automobilių spūstys šalies didmiesčiuose tampa neatsiejama kasdienybės dalimi – ir kartu papildomu streso šaltiniu. Naujas gyventojų tyrimas atskleidė realybę: beveik pusė vairuotojų prie vairo patiria didelę įtampą, ir transporto spūstys jiems tampa rimtu kantrybės išbandymu. Visgi psichologai ragina į šią situaciją pažvelgti kitaip ir spūstyse sugaištas valandas paversti sau prasmingu laiku.
Gatvė | 5 MIN.
0
Artėjant Kalėdoms Lietuvos gyventojai nesvajoja nei apie egzotines salas, nei apie snieguotas Šveicarijos slidinėjimo trasas – dažnas ruošiasi Kalėdas sutikti namuose ar lankant artimuosius. Atlikta apklausa Baltijos šalyse atskleidė, kad namuose per šventes planuoja likti 71 proc. apklaustų lietuvių, 76 proc. latvių ir net 81 proc. estų.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Bažnyčių restauracija – tebesprendžiamas uždavinys Lietuvoje, bet Šiauliai buvo pirmieji, kurie sulaukė profesionalių restauratorių. Šv. Petro ir Povilo bažnyčia buvo pirmasis objektas, kuris Lietuvoje atkurtas po Antrojo pasaulinio karo. Tai buvo profesionali restauracija, nes šiems Dievo namams buvo grąžintas autentiškas vaizdas, kuriuo galima gėrėtis iki šiol.
Kultūra | 8 MIN.
0
Sovietinio gyvenimo realybė, kai prie parduotuvių rikiuodavosi žmonės, vis dar atgyja ir mūsų kasdienybėje. Vaistinėse, tarsi žuvelės per maža me akvariume, laukia pirkėjai. Daugelis jų išeina tuštesnėmis kišenėmis ir nešini maisto papildų pakuotėmis.
Sveikata | 4 MIN.
0
Šiauliai
Radviliškis
Šv. Kalėdų laukiame visi, o belaukdami puošiame eglutes – kas prieš mėnesį, kas tradiciškai Kūčių dieną. Besiruošdami šventėms, retas susimąstome, kaip atsirado papuoštos kalėdinės eglutės tradicija, iš kur ji atėjo pas mus, į Lietuvą. Roko grupė „Kardiofonas“, iš Antano A. Jonyno pasiskolinę tekstą, siūlė ant eglutės pakabinti baltą nosinaitę, tačiau mes visgi ir anksčiau, ir dabar žaliaskares puošiame kitaip.
Kultūra | 8 MIN.
0
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos muziejuje (Radviliškio r.) tvyro žaisminga nuotaika – dvaro erdvėse eksponuojama paroda „Senoviniai Kalėdų eglutės žaisliukai“. Į šventinę parodą iš privačių kolekcijų atkeliavo net 1 254 eglutės žaisliukai, pagaminti įvairiose šalyse – Vokietijoje, Austrijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Ukrainoje, tuometinėje Čekoslovakijoje ir kitur. Žaisliukų amžius siekia XX a. pradžią – 9 dešimtmetį, tad parodoje galima pasigrožėti kalėdinėmis puošmenomis, džiuginusiomis net prieš šimtą metų.
Kultūra | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Lietuva
Šiauliai
Ketvirtadienio rytą, per pačias Kalėdas, Lietuvos muzikos pasaulį pasiekė skaudi žinia – mirė muzikantas, dainininkas ir legendinės grupės „Nerija“ narys Antanas Čapas.
Veidai | 3 MIN.
1
Šakynos bendruomenėje gyvenimas verda. Tai paliudija ir Gabrielė Kreimerytė – tikra Šakynos bendruomenės siela. Mergina čia gimė, užaugo, o baigusi studijas nusprendė grįžti ir įsikurti savo gimtojoje vietoje. Gabrielė sako dažnai išgirstanti klausimą “Kodėl taip myli Šakyną?“. Atsakymas labai paprastas – vertybes formuoja šeima, o visa Gabrielės šeima širdį atiduoda Šakynai.
Veidai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Ar esate susidūrę su situacija, kai kitas atsisako pripažinti savo klaidas, nors jos akivaizdžios? Tokie žmonės atrodo principingi ir egoistiški. Su kuriais Zodiako ženklais vengti pykčių, jei nenorite papildomo galvos skausmo?
Horoskopai | 2 MIN.
0
Žinoma, kiekvienas horoskopo ženklas turi savo profesinių silpnųjų vietų, ir kiekvienas žmogus gali patekti į prastą darbinę aplinką. Vis dėlto, kai kurių Zodiako ženklų atstovai turi ypatingą „sugebėjimą“ stoti akistaton su savo viršininkais. Štai penki Zodiako ženklai, kuriems praverstų šiek tiek patarimų, padėsiančių išvengti kivirčų su vadovybe.
Horoskopai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Ar esate susidūrę su situacija, kai kitas atsisako pripažinti savo klaidas, nors jos akivaizdžios? Tokie žmonės atrodo principingi ir egoistiški. Su kuriais Zodiako ženklais vengti pykčių, jei nenorite papildomo galvos skausmo?
Horoskopai | 2 MIN.
0
Žinoma, kiekvienas horoskopo ženklas turi savo profesinių silpnųjų vietų, ir kiekvienas žmogus gali patekti į prastą darbinę aplinką. Vis dėlto, kai kurių Zodiako ženklų atstovai turi ypatingą „sugebėjimą“ stoti akistaton su savo viršininkais. Štai penki Zodiako ženklai, kuriems praverstų šiek tiek patarimų, padėsiančių išvengti kivirčų su vadovybe.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Kalėdos baigėsi, o šaldytuvuose ir ant spintelių dažnuose namuose vis dar pūpso kalnai maisto. Ką daryti, kad jis nenueitų perniek? Kūrybingai panaudodami likučius ne tik atsikratysite kaltės, kad maistas be reikalo atsiduria šiukšliadėžėje, bet ir sutaupysite pinigų, sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Trūksta idėjų receptams? Štai kelios, kurios tikrai pravers.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Lietuviškos šventės jau daugybę metų neįsivaizduojamos be vieno pagrindinių jų akcentų – kūčiukų. Kaip įdomiau likusius kūčiukus panaudoti po švenčių.
Virtuvė | 2 MIN.
0