REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 2 d. 15:29

I. Šimonytės rinkimų štabas atmeta kritiką dėl rinkiminio šūkio: nereikėtų to lyginti su V. Putino lozungais

Lietuva

Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


293718

Konservatorių kandidatės Ingridos Šimonytės rinkiminis štabas atmeta kritiką dėl politikės rinkiminio šūkio, beveik sutampančio su Rusijos prezidento Vladimiro Putino 2018 m. rinkimuose naudotu devizu. Štabo vadovo Mindaugo Lingės teigimu, šūkio „Stipri kandidatė – stipri šalis“ nereikėtų tapatinti su autoritarinio režimo vadovų lozungais. Jis taip pat pažymi, kad tokius žodžius yra ištarę ir kiti Europos demokratinių valstybių vadovai, tiek buvęs Prancūzijos prezidentas Nikolas Sarkozy, tiek buvusi Jungtinės Karalystės Ministrė Pirmininkė Teresa May.

„Šūkis stiprus, nes stipri kandidatė. Bet kažkas sako – juk Putinas kone su tokiu pačiu ėjo į rinkimus? Pasirodo, ėjo. Bet ar visi žodžiai ir sakiniai, kuriuos naudoja melo ir agresijos imperatorius, įgijo monopolio teisę, ypač kai kalbama apie stiprią šalį?“ – retorinį klausimą, reaguodamas į visuomenės kritiką, šeštadienį asmeninėje „Facebook“ paskyroje kėlė politikas.

„Turime gerą progą pakalbėti, kas iš tiesų yra stiprybė. (...) Stipri šalis yra kone kiekvienos demokratijos tikslas. Tai girdėjome tiek Prancūzijos prezidento N. Sarkozy, tiek JK Ministrės pirmininkės T. May lūpose“, – teigė M. Lingė.

ELTA primena, kad penktadienį konservatorių kandidatė į prezidento postą I. Šimonytė pradėjo aktyvesnę rinkimų kampaniją. Tačiau kai kurie renginio stebėtojai atkreipė dėmesį, kad kandidatės pasirinktas šūkis beveik atkartoja Rusijos prezidento V. Putino 2018 metais naudotą lozungą „Stiprus prezidentas – stipri Rusija“. Tai viešojoje erdvėje sukritikavo ir kai kurie visuomenės veikėjai.

Primenama, kad Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 m. gegužės 12 d. Šiuo metu Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) yra užregistravusi 14 pretendentų į kandidatus, 10 iš jų šiuo metu renka gyventojų parašus dėl dalyvavimo rinkimuose. I. Šimonytė surinktus gyventojų parašus VRK įteikė pirmoji. Už ją pasirašė daugiau kaip 33,7 tūkst. rinkėjų. Taip pat reikiamus 20 tūkst. parašų šią savaitę surinko ir Laisvės partijos kandidatas, buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas D. Žalimas.

Antrosios kadencijos siekiančiam prezidentui Gitanui Nausėdai bei dar aštuoniems kandidatams, kuriems VRK yra išdavusi parašų rinkimo lapus, parašų vis dar nepavyko surinkti. Tarp jų – Ignas Vėgėlė, Giedrimas Jeglinskas, Andrius Mazuronis, Aurelijus Veryga, Remigijus Žemaitaitis, Eduardas Vaitkus, Valdas Tutkus bei Arūnas Rimkus.

Likusiems politinės kampanijos dalyviams parašų rinkimo lapus VRK išduos po to, kai šie pateiks pareiškinius dokumentus. Tą jie gali padaryti iki kovo 8 dienos vakaro. Tarp jų yra Zenonas Andrulėnas, Gintautas Kniukšta bei Žilvinas Treigys.

Pretendentai į šalies vadovo postą nemažiau kaip 20 tūkst. parašų turi surinkti iki kovo 28 dienos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA