REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gegužės 17 d. 12:32

I. Šimonytė teigia ir toliau pasitikinti J. Šiugždiniene: neužtenka ant skaidrumo laužo deginti ministrę, nes ji nieko neslėpė

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) ir BNS / fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


267498

Kritikos sulaukusiai švietimo, mokslo ir sporto ministrei Jurgitai Šiugždinienei paviešinus savo išlaidų darbo Kauno taryboje ataskaitas, premjerė Ingrida Šimonytė kartoja, jog ministre pasitiki.

„Noriu patvirtinti, kad aš ir toliau pasitikiu švietimo ministre Jurgita Šiugždiniene, kaip ir visais savo Vyriausybės kolegomis, – feisbuke trečiadienį rašė ministrė pirmininkė. – Nes niekas bendro darbo Vyriausybėje metu niekada man neleido suabejoti jos nuoširdžiu atsidavimu savo darbui ar pastebėti menkiausio polinkio į asmeninių interesų iškėlimą prieš viešą.“

„Dabar viešumoje narstoma Tarybos nario išlaidų tema mano nuomonės nekeičia“, – teigė I. Šimonytė.

Premjerė kalbėjo neabejojanti J. Šiugždinienės teiginiais, kad ji, tapusi tarybos nare, administracijai siūlė pristatyti čekius, tačiau jų buvo atsisakyta.

„Taip, pagal tvarką už deklaruojamų duomenų teisingumą atsakingas pats Tarybos narys, tačiau administracija visada turi galimybę patikrinti deklaruojamų duomenų pagrįstumu ir pvz. paprašyti tų dokumentų. To daroma nebuvo“, – rašė I. Šimonytė.

I. Šimonytė teigė nematanti J. Šiugždinienės darbo Vyriausybėje metu nieko, kas keltų įtarimą.

„Jos darbo Vyriausybėje metu nematau išvis nieko, kas keltų įtarimą, kad bandyta „švaistyti“, kaip dabar mėgstama sakyti, parlamentines ar bet kokias kitas išlaidas“, – rašė premjerė.

„Dabar, kai jos savo valia paviešinti duomenys kelia kitus klausimus, turbūt derėtų tuos klausimus užduoti ir kitiems, kitaip toks reiklumas jau atrodo kažkiek ad personaem. Tada dar reiktų sutarti, iki kurių kandencijų atgal tuos siūlus vyniojam ir taip toliau“, – pridūrė ji.

Ministrės antradienį paskelbtose ataskaitose pateikiamos išlaidų eilutės už kanceliarines prekes, ryšio priemones, taip pat publikacijas, vizualines priemones, transporto išlaidos, apimančios kiek daugiau nei pusantrų metų jos darbo Kauno taryboje laikotarpį. Vis dėlto pačiuose dokumentuose detaliau nenurodoma, kas buvo įsigyta.

Ji išlaidų ataskaitas paviešino po to, kai visuomenininkas Andrius Tapinas praėjusią savaitę pranešė, kad prieš tapdama švietimo ministre ir dirbdama Kauno miesto savivaldybėje, J. Šiugždinienė 2019–2020 metais paėmė 13,8 tūkst. eurų išmokų. Jis teigė abejojantis, ar šie pinigai buvo panaudoti skaidriai.

Kaip skelbia J. Šiugždinienė, vidutinės jos, kaip tarybos narės, išlaidos per mėnesį siekė kiek daugiau nei 680 eurų.

Anot premjerės, išnagrinėjus Seimo Etikos ir procedūrų komisijos skelbiamas ataskaitas apie parlamentarų išlaidas Seime 2020–2022 metais, matyti, kad ir jų išlaidos „nėra kažkaip ypatingai kuklios kaip taisyklė.“

„Ir kovidas, nekovidas – na, važinėja tie Seimo nariai automobiliais, ir draudžia juos, ir remontuoja, spausdina lankstinukus ir naudojasi ryšiu, ir išlaidos nėra kažkaip ypatingai kuklios kaip taisyklė, ir nesvarbu – ar yra vienmandatė Pasvaly, ar apskritai jos nėra“, – nurodė premjerė.

Kilus klausimų dėl ministrės išlaidų, premjerė praėjusią savaitę, išgirdusi pirminę informaciją, jog išmokomis galėjo piktnaudžiauti vienas iš ministrų, pareiškė, jog jei ši informacija pasitvirtins, tas Vyriausybės narys turės atsistatydinti.

Vėliau išklausiusi J. Šiugždinienės paaiškinimų ir susipažinusi su išmokų tarybos nariams reglamentavimu, Vyriausybės vadovė pirmadienį pareiškė, kad J. Šiugždinienė elgėsi pagal galiojusią tvarką. Žurnalistams Seime I. Šimonytė antradienį kartojo neturinti pagrindo abejoti ministre, tačiau visiškai abejonės, pasak jos, bus išsklaidytos, kai Kauno savivaldybė paviešins ataskaitas.

Savo ruožtu J. Šiugždinienė akcentavo visos TS-LKD frakcijos Seime „siekį tobulinti erdvės neskaidrumui paliekantį Tarybos veiklos reglamentavimą“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA