REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2019 m. Gegužės 12 d. 21:01

I. Šimonytė: nesu labiau priklausoma nei pats ponas R. Karbauskis

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


83436

Konservatorių kandidatė į Prezidentus Ingrida Šimonytė per spaudos konferenciją MO muziejuje padėkojo visiems savo palaikytojams bei džiaugėsi dideliu piliečių aktyvumu rinkimuose. Paklausta, kaip vertina „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio kritiką, kad jai tapus prezidente šalį valdys Landsbergių šeima, I. Šimonytė tai neigė ir vertino kaip R. Karbauskio norą gąsdinti žmones.

„Taip ir vertinu kaip Ramūno Karbauskio retorikos figūras, kurias girdime dažnai. Gaila, kad Ramūnas Karbauskis yra iš tų politikų, kuriam labai patinka žmones gąsdinti. Man lieka tik apgailestauti, kad jis yra pasirinkęs tokią taktiką ir žmones gąsdina. Tikrai nesu aš niekieno statytinė, ir patys teiginiai yra juokingi. Esu politikoje savarankiškas žmogus, nesvarbu, kad priklausau Tėvynės sąjungos- Lietuvos Krikščionių demokratų frakcijai ir kartu su ja atėjau į Seimą, bet nesu labiau priklausoma nuo ko nors nei ponas Ramūnas Karbauskis“, - teigė ji.

I. Šimonytė įvertino ir premjero norą atsistatydinti iš premjero pareigų, jei vis dėl to nelaimės prezidento rinkimų.

„Ponų valia, kaip čia dar vertinti. Tiesa, aš nežinau, kas bus ši atsistatydinimo sąlyga. Iš pradžių ponas S. Skvernelis sakė atsistatydins, jeigu nepateks į antrą turą. Jeigu patektų ir laimėtų vis tiek turėtų atsistatydinti. Manau, kad kiekvienas premjeras demokratinėje valstybėje, mano, kad jis nebegali nieko daugiau padaryti, tai turi teisę atsistatydinti“, - teigė ji.

Kita vertus, I. Šimonytė rinkimų kovą tarp kandidatų vertina palankiai. Pasak jos, kova buvo pakankamai korektiška.

„Apskritai, manau, kad rinkiminė kova buvo korektiška“, - teigė ji.

ELTA primena, kad „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad jo vadovaujama Seimo frakcija palaiko pasitraukimą iš valdančiosios daugumos, jei iš tikrųjų Lietuvos visuomenė „valstiečiais“ nepasitikės abejuose artėjančiuose rinkimuose.

„Jeigu laimės šituos Prezidento rinkimus konservatorių kandidatas ar kandidatė, tai tokiu atveju gali būti taip, kad mes netrukus turėsime visas grandis valdžios konservatorių rankose. Tai yra Landsbergiai valdys viską. Jeigu taip visuomenė nori, taip ir atsitiks. Aš tikiuosi, kad to nenori“, - sakė R. Karbauskis.

Premjeras Saulius Skvernelis taip pat pabrėžė, kad, pralaimėjęs Prezidento rinkimus, trauktųsi iš Vyriausybės vadovo posto. Pasak jo, „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio deklaruota idėja pereiti į opoziciją, jei jo vadovaujamai valdančiajai partijai nepasiseks dveji rinkimai, yra pagrįsta ir, susiklosčius sąlygoms, bus įgyvendinta.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį išankstinio balsavimo metu įvertino valdančiųjų lyderių sumanymą kaip rinkiminio sezono įtampos pasekmę.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA