REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Rugpjūčio 24 d. 07:32

I. Šimonytė ir V. Čmilytė-Nielsen pasveikino Nepriklausomybės dieną mininčią Ukrainą

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


276140

Ketvirtadienio rytą premjerė Ingrida Šimonytė ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pasveikino Ukrainą, rugpjūčio 24-ąją mininčią šalies Nepriklausomybės dieną.

„Sudėtinga rasti tinkamų žodžių, kuriais galėtume padėkoti drąsiai ukrainiečių tautai, jau 18 mėnesių ginančiai savo šalį ir visos Europos laisvę nuo Rusijos agresijos. Esame įkvėpti jūsų ryžto ir visomis išgalėmis jums padėsime“, – pranešime teigė Vyriausybės vadovė.

Anot jos, Lietuva ir toliau aktyviai rems sunkiame kelyje dėl savo laivės ir visos Europos saugumo atsidūrusią Ukrainą bei dirbs ta linkme, kad karo nusikaltimus vykdžiusi Rusijos ir Baltarusijos politinė vadovybė būtų patraukta baudžiamojon atsakomybėn.

Tuo metu Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen Aukščiausiosios Rados pirmininkui Ruslanui Stefančiukui siųstame sveikinime pabrėžė, kad laisvės kaina negali būti per didelė, negali būti ir patogi.

„Negali būti prisitaikėliškos laisvės. Už savo žemę, už savo nepriklausomybę ukrainiečiai kasdien lieja kraują ir tai yra aiškiausias ženklas, kam pasiryžusi ši drąsi tauta. Tapusi atkaklumo ir pasiaukojimo pavyzdžiu ne vienai valstybei. Ukraina ir šiandien, karui tęsiantis jau 18 mėnesių, švenčia savo Nepriklausomybę nepalaužta, neparklupdyta. Išdidi ir žinanti, kad ji yra demokratijos skydas“, – pranešime cituojama parlamento pirmininkė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA