REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 19 d. 21:46

I. Šimonytė: informacija apie A. Anušausko pasitraukimą viešumoje pasirodė, kai ministro prašymo dar neturėjau

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Raminta MajauskaitėŠaltinis: ELTA


295429

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sako, kad praėjusią savaitę krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko prašymą atsistatydinti gavo vėliau, negu apie jo pasitraukimą buvo paskelbta viešojoje erdvėje.

„Informacija viešumoje pasirodė, kai ministro prašymo dar neturėjau“, – LRT televizijai antradienį tikino I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovės teigimu, ji prisiima atsakomybę už įvykusią komunikacijos krizę.

„Tuomet, kai gavau prašymą ir patvirtinau, kad jį gavau, turėjau iškart pasakyti, kad tai niekaip nesusiję su kažkokiais priekaištais konkrečiai ministrui dėl jo elgesio, sprendimų ar kažkokios grėsmės nacionaliniam saugumui“, – aiškino I. Šimonyė.

„Už tai prisiimu kaltę, neturėjau taip daryti, turėjau iš karto pasakyti“, – pridūrė premjerė, pažymėdama, kad situaciją pirmiau planavo aptarti su prezidentu Gitanu Nausėda ir tik tuomet apie ministro atsistatydinimą pasidalinti viešai.

ELTA primena, kad žinia apie netikėtą dabartinio ministro A. Anušausko atsistatydinimą pasirodė penktadienį. Politikui nei patvirtinant, nei paneigiant socialiniuose tinkluose pasklidusių kalbų apie jo atsistatydinimą, Vyriausybės spaudos tarnyba penktadienio vakarą patvirtino, kad premjerė I. Šimonytė gavo A. Anušausko prašymą trauktis iš Ministrų kabineto.

Netrukus po šios žinios, šeštadienio rytą A. Anušauskas susitiko su prezidentu G. Nausėda ir pateikė daugiau detalių apie savo sprendimą trauktis. Politikas pripažino iš premjerės sulaukęs netikėto pasiūlymo užleisti krašto apsaugos ministro pareigas kitam politikui, o pačiam užimti jo, komiteto pirmininko vietą Seime. A. Anušauskas tikino, kad atsisakė tokios rokiruotės.

Šeštadienio rytą daugiau informacijos apie pokyčius Vyriausybėje pateikė ir ministrė pirmininkė. Pasak jos, A. Anušausko atsistatydinimas yra susijęs su lūkesčiu per likusią Vyriausybės kadenciją padaryti „dar daugiau ir greičiau“.

Antradienį I. Šimonytė šalies vadovui pateikė naujo krašto apsaugos ministro kandidatūrą – juo siūloma skirti dabartinį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininką Lauryną Kasčiūną.REDAKCIJA REKOMENDUOJA