REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugsėjo 27 d. 16:35

I. Šimonytė: forumo tikslas – skatinti žaliąjį atsigavimą Baltijos jūros šalyse

Vilnius

BNS / Scanpix nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


189311

Pirmadienį Kaune prasidėjo kasmetinis 12-asis ES Baltijos jūros regiono strategijos forumas, – penkioms dienoms antrasis pagal dydį šalies miestas tampa žaliosios krypties ir žaliosios ekonomikos temų sklaidos centru.

Anot renginį pradėjusios ir forumo dalyvius pasveikinusios ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės, EUSBSR kasmetinio forumo 2021 tikslas – skatinti žaliąjį atsigavimą Baltijos jūros šalių regione, glaudžiau bendradarbiaujant ir aktyviau dalyvaujant įvairioms suinteresuotosioms grupėms bei pilietinei visuomenei, ypač – jaunimui ir vietos bendruomenėms.

Forumą organizuoja Užsienio reikalų ministerija, Kauno miesto, Klaipėdos miesto savivaldybės, Baltijos miestų sąjunga, Kaunas IN.

Iki spalio 1 d. nuotolinių transliacijų metu kalbėtis aktualiomis visam Baltijos jūros regionui temomis Forume kvies net keturiasdešimt diskusijų bei seminarų. Pagrindinis dėmesys šiame renginyje žaliajai miestų krypčiai, regiono tvarumui ir tą tvarumą įgalinančioms bendruomenių, miestų ir šalių partnerystėms, – teigia miesto savivaldybės įsteigtos viešosios įstaigos „Kaunas IN“ atstovė Sima Mažutavičiūtė.

Pasak jos, ES Baltijos jūros regiono valstybių forumas primena, kokią didelę reikšmę regionui, kuriame gyvena apie 85 mln. žmonių, turi krantus skalaujanti Baltijos jūra. Regione esantiems miestams tenka svarbus vaidmuo diegiant tvarius sprendimus ir tiesiogiai prisidedant prie švaresnės aplinkos ir švaresnės jūros. Pažymėtina, jog tvarią aplinką kuria ne kas kita, o tvarūs pasirinkimai: atliekų rūšiavimas, aplinkai palankių buities priemonių ir ūkininkavimo formų sklaida, mažesnis vartojimas.

Miesto savivaldybės meras Visvaldas Matijošaitis pažymėjo, kad Kaunas šią savaitę ne tik tampa platforma aktyvesniam Baltijos jūros regiono miestų bendradarbiavimui, dvišaliams ar keliašaliams susitikimams, ryšių užmezgimui, bet ir dalinsis savo gerąja patirtimi.

„Kartu tai yra ir unikali galimybė stiprinti bendradarbiavimą tarp valstybių, miestų, nevyriausybinių organizacijų bei vietinių bendruomenių. Džiaugiamės būdami šio proceso dalimi, nes tik kartu galime skatinti teigiamus pokyčius regione ir tvarią miestų vystymo kryptį“, – sakė Kauno meras.

Šių metų Forumo šūkis: „Atgaivinkime. Atkurkime. Įkraukime.“ Juo aprėpiamos ir trys strateginės kryptys: saugoti visam regionui ypatingai svarbią Baltijos jūrą, sujungti šalis bei miestus į efektyviai bendradarbiaujantį tinklą, visiems ir kiekvienam prisidėti prie regiono klestėjimo.

Šiems pamatiniams tikslams bus skirtos Forumo diskusijos apie strateginius projektus, kurie skatins tvarią ekonomiką, žaliąją miestų ir šalies kryptį, naujų technologijų taikymą bei glaudų bendradarbiavimą su visuomene. Renginyje dalyvaujančių miestų prisistatymui, diskusijoms ir kontaktų užmezgimui numatytos 2 sesijos( apie miestų vaidmenį socialinėje transformacijoje bei miestų lyderystę žaliojo atsigavimo procese) rugsėjo 29 ir 30 dienomis.

Forumo organizatoriai pabrėžia, kad dar viena svarbi jo tema – diskusijos apie COVID-19 pandemijos sukeltas problemas. Antradienį plenarinėje sesijoje bus diskutuojama apie tai, kaip įveikti socialines problemas, su kuriomis jauni žmonės susidūrė per COVID-19 pandemiją; taip pat aptariama ES makroregioninių strategijų įtaka ES darbotvarkei ir pristatyta 2021-2027 m. Interreg Baltijos jūros regiono strategijos programa.

„Ypatingas dėmesys šių metų Forume skiriamas jaunimui ir vietos bendruomenėms: visi spalio 1 d. renginiai vyks ir bus transliuojami tiesiogiai iš Klaipėdos, kuri šiais metais yra paskelbta Europos jaunimo sostine“, - primenama pranešime.

Baigiamuosiuose Forumo renginiuose bus pristatytas ir projektas „Kaunas bei Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA