REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2024 m. Vasario 26 d. 18:59

I. Šimonytė: „Amber Grid“ turi siekti, kad trūkumai GIPL dujotiekyje būtų pašalinti

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


293189

Lietuvos dujų perdavimo sistemų operatorė „Amber Grid“ turi visomis išgalėmis siekti, kad trūkumai Lietuvos ir Lenkijos magistralinio dujotiekyje (GIPL) būtų pašalinti, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Komentare naujienų portalui 15min.lt premjerė tvirtino, kad situacija dėl pagrindinės rangovės, įmonės „Alvora“ galimai sumontuotų 150 rusiškų jungiamųjų alkūnių, jai yra žinoma, o išsamesnius komentarus ji žada pateikti po prokuratūros ir Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos atliekamų tyrimų išvadų.

„Šiuo metu galiu pakomentuoti tiek, kad išaiškėjus, jog rangovas tinkamai nevykdė savo įsipareigojimų, užsakovas privalo padaryti viską, kad trūkumai būtų pašalinti, ko, mano žiniomis, ir yra imtasi“, – teigiama portalui perduotame I. Šimonytės komentare.

Apie „Alvoros“ sandorį dėl jungiamųjų detalių su Rusijos koncerno „ChelPipe Group“, remiančio Kremliaus karinę infrastruktūrą, įmone pirmasis dar 2020 metais pranešė LRT Tyrimų skyrius.

Paaiškėjus šiai informacijai, „Amber Grid“ nurodė „Alvorai“ nutraukti sandorį su rusais ir ieškoti Europos gamintojų.

„Amber Grid“ sekmadienį informavo pareiškusi pretenziją „Alvorai“ dėl abejonių sukėlusių rusiškų detalių, tuo metu Energetikos ministerija nurodė, kad minimos detalės turi būti pakeistos „per trumpiausią laikotarpį“.

Lietuvą ir Lenkiją jungiantis magistralinis dujotiekis pradėjo veikti pernai gegužės 1 dieną.REDAKCIJA REKOMENDUOJA