REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Spalio 11 d. 12:18

Į prezidentus keliamas M. Varaška sieks išsaugoti lietuvių tautą, grąžinti emigrantus

Kazlų Rūda

BNS/Fotobankas nuotr.

Greta ZulonaitėŠaltinis: BNS


280350

Lietuvos regionų partijos kandidatas į prezidentus, Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška sako pagrindiniais uždaviniais laikantis tautinės valstybės išsaugojimą, emigrantų sugrąžinimą į Lietuvą.

„Mes kalbame kaip Regionų partijos atstovai ir Lietuvos politikos atstovai apie tai, kad mūsų uždavinys pirmiausia yra išsaugoti tautinę valstybę, tai yra Lietuvą, kurioje vyrauja lietuvių tauta“, – trečiadienį žurnalistams sakė M. Varaška.

Anot jo, vienas iš svarbiausių partijos uždavinių – susigrąžinti emigrantus.

M. Varaška pridūrė kaip paskatą tam matantis gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatą. Anot jo, grįžusiems emigrantams GPM galėtų būti atidėtas penkeriems metams.

„Mūsų programoje bus pakankamai daug siūlymų, susijusių su gyventojų skatinimu per mokesčių sistemą, pirmiausia – per gyventojų pajamų mokesčio paskatas tiems žmonėms, kurie oficialiai moka ir deklaruoja mokesčius“, – sakė meras.

Kazlų Rūdos meras ir Regionų partija taip pat siūlo nustatyti vienkartinę išmoką nedirbantiems ar gaunantiems minimalias pajamas asmenims, susiejant ją su vidutiniu darbo užmokesčiu (šiuo metu – apie 1,2 tūkst. eurų „į rankas“), leidžiant žmonėms patiems pasirinkti, kam ją išleisti.

M. Varaška taip pat sakė savo šansus prezidento rinkimuose vertinantis pakankamai gerai.

„Kaip matome politikoje 40 proc. žmonių net nėra apsisprendusių, ar dalyvaus rinkimuose, ar palaikys kažkurį iš kandidatų“, – kalbėjo jis.

Pasak jo, pagrindinis tikslas dalyvaujant rinkimuose – iškelti visuomenėje ir valstybėje aktualias problemas.

„Akivaizdu, kad mes kalbame ir apie priemones arba tikslus, kurie bus ir su Seimo rinkimais, ir jau su politinių partijų programomis“, – tvirtino M. Varaška.

Regionų partijos pirmininko pavaduotoja, Širvintų merė Živilė Pinskuvienė kalbėjo, kad sprendimas dėl M. Varaškos kandidatūros partijoje priimtas vienbalsiai. Partija, priėmusi šį sprendimą, vertino mero savarankiškumą, patirtį politikoje.

Ž. Pinskuvienė sakė pati nesvarsčiusi galimybės kandidatuoti į šalies prezidento rinkimus.

Paklausta, ar ketina kandidatuoti į kitąmet vyksiančius Europos Parlamento, Seimo rinkimus, ji teigė norinti šiuos klausimus palikti atvirus.

„(...) Tai nuspręs pirmiausia partija. Partijos tarybos posėdis planuojamas gruodžio mėnesį, kur bus priimti sprendimai“, – tvirtino merė.

Visuomenės apklausų duomenimis, dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda juose yra ryškiausias favoritas, į populiariausiųjų trejetą taip pat patenka advokatas Ignas Vėgėlė ir premjerė I. Šimonytė.

G. Nausėda ir I. Vėgėlė sprendimus dėl dalyvavimo rinkimuose žada paskelbti vėliau šiemet.

Apie kandidatavimą į prezidentus jau paskelbė I. Šimonytė, ją kelia valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kelia buvusį sveikatos apsaugos ministrą, Seimo narį Aurelijų Verygą.

Kelsiantys savo kandidatūras rinkimuose taip pat pranešė buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, riaušių byloje teisiamas Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA