REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Kovo 22 d. 16:58

Į paskutinę kelionę palydėtas G. Zdebskis: palaidotas gimtojoje Kalvarijoje

Kalvarija

Atsisveikinimas su Gintaru Zdebskiu. ELTA / Josvydas Elinskas

EtapliusŠaltinis: Etaplius.LT


295833

Penktadienį į paskutinę kelionę išlydėtas žinomų dainų, tapusių hitais, autorius, ilgametis radijo stoties „Lietus“ vadovas Gintaras Zdebskis. Jo urna iš Vilniuje, Olandų gatvėje esančių laidojimo namų iškeliavo į Kalvarija. Ten, gimtinėje, G. Zdebskis ir buvo palaidotas.

Atsisveikinimas su G. Zdebskiu vyko nuo ketvirtadienio. Tarti paskutinį sudie susirinko ne tik artimiausi velionio aplinkos žmonės, draugai, kolegos, bet ir žinomi atlikėjai, kuriems kompozitorius sukūrė ne vieną muzikinį kūrinį. Tarp susirinkusiųjų buvo Inga ir Arūnas Valinskai, Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė, Neda Malūnavičiūtė, Stanislavas Stavickis-Stano, Česlovas Gabalis, Radžis, Algirdas Radzevičius su žmona Milisandra bei kiti.

Apie ilgamečio savo vadovo mirtį radijo stotis „Lietus“ savo socialinio tinklo paskyroje pranešė trečiadienį.

„Gintaras neabejotinai tapo mūsų istorija – kaip radijo stoties vadovas, mokytojas, įkvėpėjas, muzikos apdovanojimų „Aukso Lašas“ iniciatorius ir vadovas, legendinių dainų autorius ir kūrėjas. Ačiū už paliktas žinias, už mums visiems paliktą muzikinį lobį, už pamokas ir meilę radijui, Gintarai. Tegu Tave lydi šviesa ir Tavo mylima muzika“.

Gintaras Zdebskis gimė 1960 m. Kalvarijoje. 1983 m. baigė Vilniaus universitetą Fizikos fakultetą.

G. Zdebskis taip pat anksčiau dirbo Lietuvos radijo ir televizijos asociacijos vadovybėje, buvo „M-1“, taip pat UAB „Ultra Vires“ vadovas. Buvo Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos narys.

Tarp kūrinių, kurių bendraautoris buvo G. Zdebskis – „Dieve, laimink Lietuvą“ (atliko Vytautas Kernagis ir kiti dainininkai), „Mamai“ (atliko Sasha Song), „Diskoteka“ (atliko Egidijus Sipavičius) ir dešimtys kitų populiarių kūrinių, kuriuos įrašė žinomi Lietuvos atlikėjai.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA