REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2023 m. Balandžio 4 d. 14:00

Į Panevėžį grįžta Olimpinė diena

Panevėžys

Etaplius.ltŠaltinis: Panevėžio miesto savivaldybė


263506

Panevėžys intensyviai ruošiasi didžiausiai vasaros sporto ir pramogų fiestai – Olimpinei dienai. Pirmąjį vasaros savaitgalį, birželio 3-iąją, Senvagėje šventės dalyviai galės nemokamai išbandyti daugybę sporto šakų, sudalyvauti įvairiuose turnyruose, džiaugtis kultūrine programa.

„Panevėžys žavi ne tik sutvarkytomis viešosiomis erdvėmis, gatvėmis, bet ir atnaujintais sporto infrastruktūros objektais, mieste organizuojamais aukšto lygio renginiais. Jau antrą kartą mums tenka garbė Panevėžyje surengti Lietuvos olimpinę dieną. Pirmą kartą olimpinis deglas Aukštaitijos sostinėje liepsnojo 2018-aisiais, po penkerių metų pertraukos ši sporto fiesta vėl grįžta pas mus. Esame pasiryžę drauge su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu sukurti įsimintiną šventę, tad birželio 3-iąją visus kviečiu susitikti Panevėžyje“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Olimpinės dienos misija – visuomenę artimiau supažindinti su pačiomis įvairiausiomis sporto šakomis, suteikti galimybę jas išbandyti, užmegzti ryšį su federacijomis, klubais, treneriais ar sportininkais. „Judėk. Sužinok. Atrask“ – tai pasaulinis Olimpinės dienos šūkis, raginantis būti smalsiam, išdrįsti ir susipažinti su sporto teikiamu džiaugsmu. Birželio 3-iąją lauks daugiau nei 100 nemokamų sporto ir pramoginių veiklų. Vakarą vainikuos šventinis koncertas ir kino seansas po atviru dangumi.

Visi šventės dalyviai renginio dieną arba išankstiniu būdu atsiims dalyvio pasą, kuriame išbandydami įvairiausias rungtis rinks taškus, – jie vakare bus iškeičiami į medalius, suvenyrus ir dovanas. Į kai kurias Olimpinės dienos veiklas reikia iš anksto užsiregistruoti, registracija vyksta jau dabar www.olimpinediena.lt. Išsami renginio programa bus paskelbta jau netrukus.

Lietuvoje pirmą kartą Olimpinė diena surengta 1989 m. Olimpinis čempionas Šarūnas Marčiulionis Gedimino pilyje uždegė deglą, kuris estafete keliavo per Lietuvą ir Latviją, kol pasiekė Estijos sostinę Taliną. Anksčiau Olimpinė diena Lietuvoje buvo minima Vilniaus Vingio parke simboliškai nubėgant lietuvišką olimpinę mylią – 1988 metrus, nes būtent 1988 m. buvo atkurtas Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA