REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Spalio 13 d. 18:51

Į naują Seimą neperrinkti parlamentarai – apie tai, kuo užsiims gyvenime

Vilnius

A. Rutkausko nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


149967

Per pirmąjį rinkimų turą į naują Seimą perrinkti 46 parlamentarai, 34 tautos atstovai į naujos sudėties parlamentą nepateko. Po spalio 25 d. įvyksiančio antrojo rinkimų turo šis skaičius dar gali keistis. Seimą paliekantys politikos senbuviai nedramatizuoja nepalankaus jiems rinkėjų verdikto ir jau mąsto apie naują gyvenimo etapą.

Kol kas neaišku, kas pirmininkaus naujo Seimo pirmajam posėdžiui. Tačiau aišku, kad prieš ketverius metus, 2016 metų lapkričio 14 d., istorinėje Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vykusiam pirmajam Seimo posėdžiui, kuris buvo sušauktas prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu, pirmininkavęs tuomet vyriausias – 75 metų – Seimo narys Juozas Imbrasas, parlamento rūmus palieka.

Po ketverių čia praleistų metų šis politikas ir toliau žada būti aktyvus pilietis.

„Kaip iki šiol būsiu aktyvus pilietis. Turiu patyrimą, galėsiu iš šono viską vertinti. Yra laiko pagalvoti, ką veiksiu. Kadangi noriu būti aktyvus, ko gero, ir toliau dalyvausiu visur, taip pat ir partinėje veikloje“, – Eltai sakė Seimo narys Juozas Imbrasas.

Į naują Seimą nepatekęs Seimo pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas jaučiasi esąs laisvas, todėl planuoja daugiau laiko skirti savo pomėgiams – žvejybai, tenisui, knygoms.

„Yra ką veikti, vaikai, anūkai...Kada nors reikės išeiti iš teniso ir Rogeriui Federeriui. Ateina laikas, visiems reikia išeiti. Kol kas apie naują darbą negalvoju, matysime. Yra tekę ir kitų darbų dirbti, pavyzdžiui, buvau restauratoriumi 10 metų, gera profesija, daug kur yra mano restauruotų bažnyčių ir kitų objektų“, – Eltai sakė politikos senbuvis.

Keturias kadencijas – 16 metų Seime praleidęs Artūras Skardžius iš aktyvios politikos trauktis neketina, bet norėtų šiek tiek pailsėti.

„Manau, kad laikas pailsėti. Dvi kadencijas iš eilės buvau Seimo narys, padariau pertrauką, vėl dvi kadencijas atidirbau. Reikia į gyvenimą grįžti, pasižiūrėti, kaip žmonės gyvena, nes mes kartais nematome, kaip pats gyvenimas vyksta. Ir toliau dalyvausiu politikoje. Vieni rinkimai pasibaigia, kiti prasideda... Esu inžinierius, ekonomiką, energetiką išmanau, žalioji energetika įgauna pagreitį. Manau, kad darbų bus, tikrai rasiu ką veikti, kad dirbčiau Lietuvai ir žmonėms“, – sakė A. Skardžius.

7 kartus rinkimuose dalyvavęs, 5 kartus laimėjęs ir tik antrą kartą pralaimėjęs politikos senbuvis „socialdarbietis“ Juozas Bernatonis sako, kad daugiau rinkimuose nedalyvaus. 30 metų politikoje išbuvęs J. Bernatonis mano, kad turi ateiti jauni žmonės.

„Turėtų pasikeisti partijos vadovybė, mes talkinsime, konsultuosime, padėsime. Koks poilsis gali būti, kai konservatoriai grįžta į valdžią? Kovoti reikia už mūsų žmones, už socialines programas, o ne ilsėtis“, - apie būsimą gyvenimo etapą kalbėjo J. Bernatonis.

Politikas sakė turįs didžiulį politinį archyvą, todėl žada rašyti apie politinius užkulisius.

„Svarbiausia, kad būtų kas skaitytų, o rašyti aš mėgstu“, – sakė J. Bernatonis.

„Einu į orią senatvę. Yra namai, žemė, sodyba... Darbų tikrai nepritrūks“, – Eltai sakė Seimą paliekantis Vytautas Kamblevičius.

Kol kas ypatingų kažkokių darbų ir planų nekuria Seimo narė Ona Valiukevičiūtė.

„Aišku, trupučiuką bus keista, nes iki šiol viskas buvo bėgte. Turiu anūkių, turiu visokiausių sodo darbų, gėlių“, – sakė parlamentarė.

Paklausta, ar neplanuoja atnaujinti koncertinės veiklos, buvusi dainininkė sakė, kad jos žanras yra jaunų žmonių žanras.

7 kadencijas Seime išbuvusi Seimo vicepirmininkė Irena Šiaulienė sako, kad „veikti kaip visada yra ką“. „Kol kas negaliu įvardinti, kuo užsiimsiu, bet planų yra“, – sakė I. Šiaulienė.

Tuo, kad yra laisvas žmogus, pasidžiaugė Seimo narys Zbignevas Jedinskis. „Galiu daryti ką noriu, galiu rašyti apie gyvenimą, grosiu, dainuosiu...“, – sakė partinės ir koncertinės veiklos neišsižadantis į Seimą nepatekęs parlamentaras.

Paklaustas apie ateities planus, Seimą paliekantis parlamentaras Povilas Urbšys juokavo: „Nežinau, gal tapsiu žurnalistu...?“

„Apie tai negalvoju. Bet kokiu atveju yra sukaupta patirtis. Bet kaip rodo praktika, Seimo nariai tampa tarsi „raupsuotieji“ ir jiems sunku susirasti darbą. Bet kadangi esu tikintis žmogus, manau Dievas nepaliks visiškoje paraštyje“,- svarstė P. Urbšys.

Į naują Seimą nekandidatavęs parlamentaras Viktoras Rinkevičius irgi sakė turįs veiklos.

„Ūkininkausiu, mano planuose yra vietos ir kūrybai. Ketinu rašyti apie žmonių santykius, šiek tiek apie politiką, kursiu eilėraščius“,- sakė jis Eltai.

2016-2020 kadencijos Seimas darbą baigs apie lapkričio vidurį, kai susirinks naujos sudėties parlamentas.

Tikimasi, kad tai galėtų būti lapkričio 12 d. Vėliausia galima data, kai šis Seimas baigs darbą ir susirinks naujas Seimas, yra lapkričio 16 d.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA