REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Vasario 17 d. 12:31

Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių atvykti leista 798 Baltarusijos piliečiams

Lietuva

EPA-ELTA nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


165431

Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių atvykti leista 798 Baltarusijos piliečiams, trečiadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Ministerijos duomenimis, 368 iš jų jau yra Lietuvoje, o prieglobsčio pasiprašė 95 asmenys.

„Šiuo metu jau išduota beveik 800 leidimų Baltarusijos žmonėms atvykti į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių, šie leidimai – tai galimybė persekiojamiems žmonėms atvykti į Lietuvą, jie gali čia likti ir grįžti į savo šalį, tuomet kai nebejaus pavojaus“, – sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Toks vidaus reikalų ministro leidimas išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, tokių kaip politinės aplinkybės ar kitos grėsmės. Šie leidimai išduodami nukentėjusiems nuo režimo ir represijų ar persekiojamiems Baltarusijos piliečiams, aktyviems opozicijos atstovams.

Lietuva išimtį dėl humanitarinio Baltarusijos piliečių atvykimo taiko nuo rugpjūčio 11 dienos.

Siekiantys ja pasinaudoti turi kreiptis į Lietuvos ambasadą Baltarusijoje dėl Šengeno vizos išdavimo ir pateikti ypatingas humanitarines priežastis patvirtinančią informaciją. Šengeno viza leidžia atvykti į Šengeno teritoriją ir būti vizoje nurodytą laiką, bet ne daugiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį nuo pirmo atvykimo į Šengeno valstybių narių teritoriją datos.

Be kita ko, Baltarusijos piliečiai, jeigu jie jaučiasi persekiojami arba kyla reali grėsmė jų saugumui ir gyvybei, gali atvykti į Lietuvą ir pateikti prašymą suteikti prieglobstį. Užsieniečiai prašymus suteikti prieglobstį gali pateikti pasienio kontrolės punktui, Valstybės sienos apsaugos tarnybai ar Migracijos departamentui. Išnagrinėjus prieglobsčio prašymą suteikiama viena iš prieglobsčio formų – pabėgėlio statusas arba papildoma apsauga bei išduodamas leidimas gyventi Lietuvoje.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA