PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Vasario 16 d. 12:46

Į Lietuvą atvyko britų karių grupė – stiprins Lietuvos kariuomenės žvalgybos pajėgumus

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt


204812

Vasario 16 d. į Lietuvą atvyko britų žvalgybos ir stebėjimo (angl. Intelligence, Surveillance and Reconnaisance) karių grupė, kuri rems Lietuvos kariuomenės žvalgybos pajėgumus, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Jungtinė Karalystė – viena iš svarbiausių mūsų sąjungininkių. Britų buvimas Baltijos regione turi stiprų atgrasymo elementą, kurį būtina toliau stiprinti“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Britai priėmė sprendimą siųsti savo karius į Lietuvą, reaguojant į besitęsiančią migrantų krizę prie Lietuvos sienos su Baltarusija ir vis agresyvėjančius Rusijos karinius veiksmus prie Ukrainos sienų.

Jungtinė Karalystė yra viena iš pagrindinių Lietuvos strateginių partnerių saugumo ir gynybos srityje. Šalys glaudžiai bendradarbiauja tiek dvišaliuose, tiek daugiašaliuose – NATO, Šiaurės šalių – formatuose. Vienas jų – JK vadovaujamos Jungtinės ekspedicinės pajėgos (angl. Joint Expeditionary Force, JEF), kurioms pajėgumus skiria dešimt Europos valstybių, tarp jų ir Lietuva.

JEF yra brigados dydžio aukštos parengties kovinis vienetas, skirtas reaguoti į netikėtas krizines situacijas Europoje ir už jos ribų: pradedant humanitarine parama, atgrasymu ir baigiant kovinėmis operacijomis. JEF pajėgos, visų pirma, yra skirtos greito reagavimo operacijoms, vykdomoms po Europos Sąjungos, NATO ar Jungtinių Tautų vėliava. JEF padaliniai galėtų būti panaudojami ir NATO 5 str. operacijoms. Lietuva šioms pajėgoms skiria kuopos dydžio vienetą, kuris veikia Danijos kariuomenės kovinės grupės sudėtyje.

ELTA