REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Vasario 22 d. 07:00

Į Lietuvą atvyks Vokietijos gynybos ministrė Ch. Lambrecht

Vilnius

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas susitiks su Vokietijos gynybos ministre Christine Lambrecht. KAM nuotr.

Reporteris MindaugasŠaltinis: Etaplius.lt


205238

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas antradienį susitiks su į Ruklą atvykstančia Vokietijos gynybos ministre Christine Lambrecht. Ministrai aptars įtampą regione dėl galimo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą, dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje, kitus aktualius klausimus. Ministrė Ch. Lambrecht, kaip praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM), taip pat susitiks su Rukloje dislokuotais savo šalies kariais, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadovybe.

Tai jau antras naujos Vokietijos gynybos ministrės vizitas Lietuvoje. Pirmąjį kartą ministrė vizitavo Lietuvoje praėjusių metų gruodžio 19 d.

Jau penkerius metus Vokietija vadovauja Lietuvoje dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei ir skiria jai didžiausią karių skaičių. Šiuo metu tarptautiniame batalione, kuriame apie 1200 karių, maždaug 600 karių yra iš Vokietijos. Vokietija, reaguodama į pastaruoju metu vis agresyvėjančius Rusijos karinius veiksmus prie Ukrainos sienų ir blogėjančią saugumo situaciją Baltijos šalyse, papildomai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje skyrė 350 karių.

Vokietija yra viena pagrindinių Lietuvos sąjungininkių saugumo ir gynybos srityje. Vokietija ypač prisideda prie Lietuvos gynybinių pajėgumų vystymo, yra ilgametė glaudi Lietuvos partnerė modernizuojant Lietuvos kariuomenę, ginkluotę, karinę techniką, sakoma KAM pranešime. Kartu su Lietuva investuoja į geresnių treniravimosi ir gyvenimo sąlygų sudarymą sąjungininkų ir Lietuvos kariams. Lietuva iš savo pusės yra pasirengusi užtikrinti reikiamas Vokietijos ir kitų sąjungininkų buvimo Lietuvoje sąlygas, taip pat ir vystant ir plečiant karinę infrastruktūrą Lietuvoje.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA