REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Spalio 10 d. 10:33

Į Latviją padėti kolegoms pasienyje išvyksta 10 Lietuvos pareigūnų pamaina

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Ignas JačauskasŠaltinis: BNS


280214

Į Latviją padėti kolegoms užtikrinti pasienio su Baltarusiją apsaugą išvyksta 10 Lietuvos pareigūnų pamaina, jie pakeis čia dvi savaites dirbusius 20 kolegų.

Kaip antradienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba, tarp išvykstančių pasieniečių yra du kinologai su šunimis.

Tai bus jau trečioji VSAT pagalbos Latvijai misijos dalis, kurių kiekviena trunka po dvi savaites. Ši pagalba teikiama Latvijai pastaruoju metu susiduriant su išaugusiais neteisėtų migrantų srautais.

Išvykstantys pasieniečiai, kaip ir iki šiol čia buvę jų kolegos, vyks su sava ekipuote ir ginklais bei vykdys sienos stebėjimą, neteisėtos migracijos iš Baltarusijos užkardymą ir kitus su sienos apsauga susijusius veiksmus problematiškiausiuose ruožuose koordinuojami Latvijos kolegų.

Iš viso Lenkija, Lietuva ir Latvija nuo 2021 metų rugpjūčio pradžioje pradėtos taikyti apgręžimo politikos pradžios iš Baltarusijos jau neleido patekti 114,9 tūkst. neteisėtų migrantų. Per šiuos daugiau nei dvejus metus daugiausiai migrantų apgręžė Lenkija – beveik 73,4 tūkst., Lietuvoje jų neįleista 21,3 tūkst., Latvijoje – 20,2 tūkst..

Migrantų antplūdis į rytines Europos Sąjungos nares iš Baltarusijos kilo 2021 metais, dėl jo Vakarai kaltina Minsko režimą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA