REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Lapkričio 22 d. 07:00

Į Latviją nuo rugsėjo mėnesį įvestų apribojimų atvyko 15 108 Rusijos piliečiai

Pasaulis

Pexels.com nuotr.

Deividas KubikisŠaltinis: BNS


251809

Nuo rugsėjo 19 dienos, kai įsigaliojo įvažiavimo į Latviją apribojimai, į šalį teisėtai atvyko 15 108 Rusijos piliečiai, naujienų agentūrai LETA pranešta Valstybės sienos apsaugos tarnyboje.

Nuo rugsėjo 19 dienos, kai įsigaliojo vyriausybės sprendimas uždrausti ne pirmo būtinumo keliones iš Rusijos, jos piliečių srautas į Latviją sumažėjo 38 proc.

Praėjusią savaitę į Latviją atvyko 1391 Rusijos pilietis, o maždaug šešis kartus daugiau rusų atvyko į kaimynines šalis – Estiją (8378 Rusijos piliečių) ir Lietuvą (7016 Rusijos piliečių).

Nuo rugsėjo 19 dienos į Latviją iš Rusijos ir Baltarusijos leista įvažiuoti 15 108 Rusijos piliečiams, kurie atitiko griežtus išimties reikalavimus.

Apie 14 procentų iš jų atvyko į Latviją su C ir D kategorijos vizomis, o 41 proc. turėjo leidimus gyventi šalyje, įskaitant Latvijos piliečių šeimos narius, studentus, dirbančius asmenis ir tuos, kuriems leista atvykti į Latviją dėl humanitarinių priežasčių.

Beveik pusė rusų atvyksta į Latviją su kitose šalyse išduotomis vizomis ir leidimais gyventi, o tai reiškia, kad Latvija nėra jų kelionės tikslas, bet Latviją jie kerta tranzitu į kitas Europos Sąjungos šalis.

Praėjusią savaitę į Latviją nebuvo leista įvažiuoti 39 Rusijos piliečiams, o nuo rugsėjo 19 dienos pasienyje buvo apgręžtas 391 rusas.

Apie bandymus neteisėtai kirsti Latvijos žaliąją sieną neužfiksuota.

Užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius (Naujoji vienybė) rugsėjo mėnesį paskelbė, kad saugumo sumetimais Latvija neišduos humanitarinių ar kitų vizų tiems Rusijos piliečiams, kurie bėga iš savo šalies, kad išvengtų mobilizacijos, ir nepakeis nuo rugsėjo 19 dienos įvestų sienos kirtimo apribojimų Rusijos piliečiams, turintiems Šengeno vizas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA