REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 16 d. 18:12

Į A. Anušausko pasisakymus dėl galimai neskaidrių viešųjų pirkimų sureagavo STT

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


295090

Po krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko pasisakymų apie galimai neskaidriai vykdytus viešuosius pirkimus gynybos srityje, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) šeštadienį paskelbė, kad ikiteisminių tyrimų, susijusių su Krašto apsaugos ministerija (KAM), nėra pradėjusi. Visgi STT nurodo iš KAM sulaukusi informacijos apie Seimo narį Raimundą Lopatą, kurią vertina.

„Per minėtą laikotarpį (šių metų vasario 9 d.) iš KAM buvo gautas vienas informacinio pobūdžio raštas apie Seimo nario Raimundo Lopatos pateiktus klausimus ministerijai dėl organizuojamų viešųjų pirkimų. STT gautą informaciją vertina, ikiteisminis tyrimas nėra pradėtas ir niekam nėra pareikštų įtarimų“, – rašoma STT išplatintame komentare žiniasklaidai.

STT teigimu, minėtu laikotarpiu tarnyba iš ministerijos nėra sulaukusi jokios informacijos apie bandymus papirkti darbuotojus, organizuojančius viešuosius pirkimus, ar jiems daromą spaudimą.

ELTA primena, kad iš krašto apsaugos ministro pareigų pasitraukiantis A. Anušauskas šeštadienį socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašė, kad į ministro pareigas atėjo siekdamas sukurti korupcijos prevencijos sistemą ir užkirsti kelią galimiems atvejams. Tačiau, kaip leido suprasti ministras, tam jis nesulaukė palaikymo.

„Taip, man teko užtrenkti duris kompanijoms, kurios mėgino neteisėtų atlygių siūlymu papirkinėti krašto apsaugos darbuotojus. Bet jos rado atviras duris Seime, o KAM iškart gavo politikų pasiūlymus ir laiškus „daugiau kalbėtis“. Su kai kuriais, ypač grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais, teko supažindinti ir STT, o kai kuriuos konkursus dėl užkeltų kainų tiesiog nutraukti“, – teigė A. Anušauskas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA